Turysci.pl
Abu Zabi

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

4 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Abu Zabi złagodzi zasady wjazdu dla osób zaszczepionych. Podróżni ci nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny. W dalszym ciągu obowiązują jednak pewne warunki, które należy spełnić przed przyjazdem.

Władze Abu Zabi poinformowały w czwartek o nowych przepisach wjazdowych dla osób zaszczepionych. Wejdą one w życie już w najbliższą niedzielę. Warunkiem wjazdu wciąż jest jednak okazanie negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa.

1440px-Wąwóz Kraków a4

Turysta spadł 40 metrów w Tatrach. Doznał poważnych obrażeń

CZYTAJ DALEJ

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe dla zaszczepionych

Zaszczepieni podróżni z krajów z zielonej listy (czyli również z Polski) po wjeździe do Abu Zabi będą musieli przejść dodatkowo kolejne dwa testy PCR. Pierwszy z nich zostanie wykonany od razu po wylądowaniu, a drugi - szóstego dnia pobytu.

Osoby niezaszczepione z krajów z zielonej listy również nie będą musiały poddawać się kwarantannie. Zobowiązane będą jednak do wykonania testu na koronawirusa szóstego i dziewiątego dnia po przybyciu.

Z kwarantanny zwolnieni będą również zaszczepieni podróżni z krajów nieznajdujących się na zielonej liście. Będą musieli przejść jednak test PCR po wylądowaniu oraz w czwartym i ósmym dniu pobytu.

Nieszczepieni turyści z krajów spoza zielonej listy poza wykonaniem testu PCR po przybyciu, będą musieli poddać się 10-dniowej kwarantannie oraz wykonać kolejne badanie w stronę koronawirusa w dziewiątym dniu pobytu.

Przed przyjazdem należy zarejestrować pobyt

Co ważne, wszystkie osoby przybywające do Abu Zabi, niebędące obywatelami, zobowiązane są do rejestracji swojej podróży na rządowej stronie internetowej.

Należy również zainstalować w telefonie aplikację ministerstwa zdrowia, z którą można uzyskać dostęp do miejsc publicznych, takich jak hotele i centra handlowe. Są one dostępne wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Znacznie łagodniejsze zasady panują w sąsiednim emiracie - Dubaju, gdzie szczepienie nie jest wymagane przy wejściu do obiektów publicznych. Przed wjazdem konieczne jest jednak wykonanie testu na koronawirusa 72 godziny przed wylotem. Podróżni z niektórych krajów, m.in. z Polski, muszą wykonać również kolejny test po wylądowaniu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Stan alarmowy na wyspie La Palma. Wulkan Cumbre Vieja grozi wybuchem

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii. Wcześniej w maszynie pojawił się dym przed startem

Czytaj więcej >

Świat

Dziecko z astmą wyproszone z samolotu American Airlines. Nie mogło założyć maseczki

Czytaj więcej >

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >