Turysci.pl

fot. facebook.com/Horská záchranná služba

Wypadek w Słowackich Tatrach. 30-latek nie żyje

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Nie żyje 30-letni narciarz, którego upadek widziała inna osoba w czasie zjazdu w masywie Gerlacha. Na miejsce wezwane zostały służby, niestety na ratunek było już zbyt późno. O dramacie w słowackich tatrach poinformowała Horska Zachranna Sluzba.

32-latek, którego upadek zobaczył jego kolega w czasie zjazdu w masywie Gerlacha, nie żyje. Choć o źle wyglądającym zdarzeniu od razu poinformowani zostali ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby, po dotarciu na miejsce na ratunek było już za późno.

Tragedia w słowackich Tatrach. Nie żyje 30-latek

Wiadomość o tragedii opublikowała na swoim profilu na Facebooku Horska Zachranna Sluzba. Na miejsce zdarzenia zaraz po otrzymaniu telefonu alarmowego wysłano śmigłowiec.

Poszkodowanego udało się wypatrzyć jeszcze z powietrza. Na miejsce opuszczeni zostali ratownicy. Niestety po dotarciu okazało się, że 30-letni narciarz nie wykazywał żadnych oznak życia.

Ciało zmarłego zostało przetransportowane do Starego Smokowca - miejscowości, która leży u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji. Tam przekazane zostało właściwym organom.

Jak informuje WP, na miejscu pojawiła się rodzina oraz bliscy zmarłego. Zidentyfikowali jego ciało, a sprawą teraz ma zająć się prokuratura.

https://www.facebook.com/hzs.sk/posts/4018624844892125

Słowackie Tatry pochowały skialpinistów z Polski

Do tragicznego zdarzenia doszło po słowackiej stronie Tatr również 13 lutego 2021 roku. Wtedy, w wyniku lawiny, życie straciło dwoje polskich skialpinistów.

Jak wówczas informowały media, trójka narciarzy wyruszyła z Doliny Małej Łąki, a ich celem prawdopodobnie była Kopa Kondracka, z której chcieli zjechać. Niestety przez złe warunki pogodowe i gęstą mgłę zabłądzili.

Zaczęli zjeżdżać na słowacką stronę Tatr, gdzie porwała ich lawina. RMF FM informowało, że prawdopodobnie osunięcie śniegu wywołali sami. Jednej z osób udało się przeżyć, a po odkopaniu przeszła na stronę polską, gdzie powiadomiła o dramacie ratowników.

Niestety dwoje Polaków było już martwych, gdy dotarli do nich ratownicy ze Słowacji. Poszukiwania prowadzono z użyciem detektorów lawinowych oraz sond, ale niestety lawinisko było zbyt rozległe i minęło zbyt wiele czasu, by do poszkodowanych dotrzeć na czas.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Horska Zachranna Sluzba

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]