Turysci.pl
police-4261182 1280 (1)

fot. Pixabay/ AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek autokaru z dziećmi podczas wycieczki szkolnej. Trwa akcja ratunkowa, są ranni

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wypadek autobusu przewożącego dzieci na wycieczkę szkolną. Pojazd z 29 osobami na pokładzie wpadł do rowu. Do szpitala trafiło pięć osób, w tym czworo dzieci. Ich życiu na szczęście nic nie zagraża. Na miejscu zjawiła się straż pożarna oraz policja.

Do wypadku autokaru przewożącego dzieci na wycieczkę doszło w środę 23 czerwca na drodze krajowej nr 45 w miejscowości Jełowa pod Opolem. Pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

mielno

Mielno komentuje „paragony grozy" i rozpoczyna akcję „Odkłamujemy Bałtyk"

CZYTAJ DALEJ

Wypadek autokaru z dziećmi

Dzieci z Wielkopolski jechały na wycieczkę autokarową. Jak poinformował w rozmowie z Polsatem asp. sztab. Dariusz Grudzień z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, autobusem jechało 29 osób, w tym 25 uczniów klasy trzeciej, czyli dziesięciolatków.

W autokarze było 25 dzieci, 3 dorosłych opiekunów i kierowca, którzy podróżowali z Wielkopolski. Na miejscu pojawili się strażacy, wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przekazał natomiast w rozmowie z PAP, że pięcioro dzieci zostało karetkami przetransportowano do szpitala.

Ranny został też kierowca autobusu, który po wypadku był opatrywany na miejscu - mówił policjant w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Według świadków zdarzenia niedługo przed wypadkiem kierowca miał przestać reagować na otoczenie i bodźce.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierowca w pewnym momencie zasłabł i wjechał do rowu - powiedział nam podkom. Karol Brandys w rozmowie z portalem Goniec. Jak dodał, mężczyzna był trzeźwy.

Straż pożarna przekazała również mediom, że wszyscy pasażerowie wyszli z pojazdu o własnych siłach, jeszcze przed przyjazdem ratowników. Stan zdrowia uczestników wycieczki nie zagraża ich życiu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet, Goniec

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >