wydarzenia awaryjne lądowanieFot. East News AGENCJA SE (zdjęcie ilustracyjne)

Dramatyczne lądowanie na Mazowszu. Na miejscu pojawiły się służby, jest poszkodowany

Niepokojące wydarzenia na Mazowszu. Potwierdzono awaryjne lądowanie awionetki w miejscowości Brzóza powiecie kozienickim. W wyniku przymusowego osiadania na ziemi, kobieta, która sterowała maszyną, odniosła lekkie obrażenia i została przetransportowana do szpitala. Na miejscu prace rozpoczęli strażacy i policjanci.

Po tym, jak w miejscowości Brzóza w powiecie kozienickim na Mazowszu doszło do niebezpiecznego wydarzenia, na miejscu rozpoczęły się prace policji i straży pożarnej. Pilotka z lekkimi obrażeniami odniesionymi podczas awaryjnego lądowania awionetki, została przetransportowana do szpitala. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis RMF24 zdrowiu kobiecie nic nie zagraża.

Jak donosi RMF24, do wydarzenia na Mazowszu doszło we wtorek 24 listopada około godziny 10:00. Dziennikarze popularnego serwisu informacyjnego otrzymali wiadomość o awaryjnym lądowaniu awionetki w okolicy miejscowości Brzóza. Maszyna została znaleziona przez służby – leżała około pół kilometra od zabudowań. Choć sytuacja mogła wyglądać groźnie, na szczęście nie doszło do tragedii.

Niepokojące wydarzenia z samego rana. Awaryjne lądowanie awionetki na Mazowszu

Nadal nie wiadomo, jak doszło do tego niepokojącego wydarzenia. Po tym, jak kobieta pilotująca awionetką została przetransportowana do szpitala, prace na miejscu wypadku rozpoczęła straż pożarna i policja. W terenie znalazło się dwunastu strażaków.

Prawdopodobnie do awaryjnego lądowania awionetki doszło około 9.30 w okolicy m. Brzóza pow. kozienicki. Pilotująca samolot 24-letnia kobieta przewieziona została do szpitala. Policjanci zabezpieczają miejsce do czasu przybycia przedstawicieli PKBWL – czytamy na oficjalnym Twitterze Policji Mazowsze.

– O zdarzeniu poinformowała prawdopodobnie kobieta pilotująca awionetkę, która samodzielnie wyszła z kokpitu – komentarz rzeczniczki Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyny Kucharskiej dla PAP cytuje RMF24.

Przyczyny awaryjnego lądowania awionetki będą jeszcze wyjaśniane przez Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Na szczęście kobiecie udało się wylądować w terenie niezabudowanym, a obrażenia, jakie odniosła, nie zagrażają jej życiu, jak informuje serwis RMF24. Tym razem pilot miała wiele szczęścia.

Tragiczne wydarzenia z udziałem awionetek

W tym roku miały miejsce tragiczne wydarzenia z udziałem awionetek. Do jednego z największych dramatów doszło 14 lipca, około 10:00, w Bydgoszczy. Tego feralnego, letniego dnia, maszyna rozbiła się na lotnisku podczas lotu szkoleniowego. Po tym, jak awionetka z dużą prędkością uderzyła w pas startowy, niemal natychmiast stanęła w płomieniach. Nie udało się uratować dwóch osób, które były na pokładzie.

Nie poinformowano, czy katastrofa była wynikiem awarii, czy też winą pilotażu. Wówczas sprawą również zajęła się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratura. Miesiąc później doszło do kolejnego wypadku na trenie Polski. Tym razem awionetka wywróciła się na dach podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku Warszawa-Babice.

Podczas tego zdarzenia, do którego doszło 7 sierpnia, dwie osoby odniosły obrażenia i zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście życie pilota i pasażera nie było zagrożone. Do niebezpiecznego wydarzenia doszło również okolicach stolicy, gdy awionetka awaryjnie lądowała w trudno dostępnym terenie leśnym. Dwie kobiety zostały uwięzione w maszynie.

Po akcji poszukiwawczej, która trwała około godziny, kobiety zostały odnalezione i przekazane ratownikom około 19:40. Jedna z nich miała złamaną rękę, druga doznała szoku w wyniku stresującej sytuacji. W wielu miastach w Polsce prowadzone są aerokluby, w których można przejść odpowiednie szkolenia upoważniające do pilotażu awionetkami. Często stanowią również atrakcję turystyczną.

1. Są ofiary i wielkie zniszczenia. Nigdy nie widzieli tak potężnego huraganu za granicą. Odradzamy wszelkie podróże
2. Od 1 stycznia wchodzi nowy zakaz. Wystarczy zapomnieć się podczas porządków, grozi aż 5 tys. zł kary
3. Już niedługo mogą zmienić się zasady przemieszczania. W grę wchodzi obowiązek szczepień na COVID-19. Odważna decyzja

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o awanturze, która miała miejsce na lotnisku w Poznaniu. W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn musiało opuścić pokład samolotu i zostało przetransportowanych na izbę wytrzeźwień. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Źródło: RMF24

Następny artykuł