Turysci.pl
molo w sopocie

fot. Pixabay/ kaarton

Wstęp na molo w Sopocie ponownie płatny

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wstęp na molo w Sopocie od soboty jest ponownie płatny. Jak poinformował Marek Niziołek z biura promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta Sopotu, ceny biletów pozostaną jednak bez zmian.

Molo jest wizytówką Sopotu i najczęściej kojarzonym z tym miastem punktem. Co roku przez kilka miesięcy wstęp tam jest jednak płatny. W sobotę zaczął się okres, w którym za wejście na najdłuższy drewniany pomost w Europie trzeba będzie zapłacić.

Molo w Sopocie ponownie płatne od soboty

Jak przekazał Marek Niziołek z sopockiego Urzędu Miasta, bilet normalny będzie kosztować 9 zł, ulgowy 4,50 zł. Turyści będą mogli zakupić również bilety rodzinne oraz grupowe. Za darmo z mola będą mogli korzystać posiadacze karty sopockiej.

Bilety na molo można zakupić w kasach. Przez cały maj bilety wstępu na obiekt będą obowiązywać w godz. 8-21.

- Oczywiście wszyscy spacerowicze są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa - noszenia maseczek i zachowania odpowiedniego dystansu społecznego - podkreśliła rzeczniczka sopockiego magistratu Izabela Heidrich.

góry

Lawina w Indiach. Znaleziono ciała 8 osób

CZYTAJ DALEJ

Sopockie molo składa się z części drewnianej i lądowej. Pierwsza z nich ma długość ponad 511 metrów, z czego 458 metrów wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.

Obejmuje ona także pokłady dolne oraz boczny, umożliwiające przybijanie statków pasażerskich. Od 2011 roku przy głowicy funkcjonuje również przystań jachtowa.

Część lądowa mola to nic innego jak Skwer Kuracyjny z zabytkową fontanną. Znajduje się tam również latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, a także lokale gastronomiczne.

Na molo obecnie trwają prace w celu rozbudowy mariny żeglarskiej. Ma powstać tam nowy pływający pomost o ponad 110 m długości, na których przygotowane będzie 28 nowych stanowisk do cumowania - wynika z oficjalnej strony miasta.

Ponadto po rozbudowie w marinie powstanie dodatkowy pawilon. Znajdą się w nim pomieszczenie WC, szatnia i miejsce do przechowywania sprzętu, a także pływający slip dla małych jednostek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >