Turysci.pl
ognisty wodospad

fot. instagram.com/ nature.guru.earth

Pokazali zdjęcia "Ognistego Wodospadu" w parku Yosemite. Widać go tylko kilka dni w roku

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

"Ognisty Wodospad" w parku Yosemite jest jedną z najbardziej efektownych atrakcji regionu. Niestety, jest widoczna tylko przez kilka dni w roku. Niedawno udało się jednak uchwycić to niezwykłe zjawisko, a zdjęcia bardzo szybko stały się hitem w

Wodospad w parku Yosemite to najzwyklejsza woda i niezależnie od pory roku i warunków robi on ogromne wrażenie na turystach odwiedzających rezerwat. Przez kilka dni w roku sprawia jednak wrażenie, jakby płynęła w nim lawa.

„Ognisty Wodospad" uchwycony na zdjęciach

Wodospad Horsetail w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii ma wysokość ok. 620 m, a jego niezwykły pomarańczowo-czerwony kolor da się podziwiać jedynie przez kilka dni w roku - zimą i wczesną wiosną. 

Sugerując się jedynie zdjęciami, można odnieść wrażenie, że ze skał wypływa wąska struga lawy. Jednak gdy zgłębi się temat okazuje się, że wodospad zawdzięcza swoją nietypową barwę odbijającym się od wody promieniom słonecznym.

Słynna kaskada spływa z formacji skalnej El Capitan. Można ją kojarzyć, chociażby z nagrodzonego Oscarem dokumentu pt. „Free Solo", opowiadającego o wyczynie Alexa Honnolda, który w 2017 roku wspiął się na tę ścianę bez żadnej asekuracji. Dzisiaj pisaliśmy również o Polaku, który chce jak najwięcej razy wbiec na Rysy i z powrotem w ciągu 24 godzin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Zimą i wczesną wiosną w Parku Narodowym Yosemite można spotkać tłumy turystów, którzy wyczekują odpowiedniej pogody, a także pory dnia, aby zobaczyć niezwykłe zjawisko zwane „ognistym wodospadem".

Niezwykłe zjawisko powstaje, kiedy słońce osiąga odpowiednią wysokość, a jego promienie padają na wodospad pod takim kątem. Wówczas krople wody odbijają światło w taki sposób, że przybierają soczyście pomarańczowe i czerwone barwy. Obserwatorzy mają wtedy wrażenie, że patrzą na lawę wulkaniczną, a nie wodę spadającą ze skał.

Niezwykłe zjawisko można obserwować najczęściej podczas zachodu słońca. Podobnie było i tym razem. Jak podaje portal Onet, niezwykłe zjawisko było widoczne dla obserwatorów 16 lutego ok. godz. 17.30.

Piękne zdjęcia wodospadu bardzo szybko obiegły media społecznościowe. W innym artykule pisaliśmy również o fioletowej wyspie, która skradła serca turystów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
powódź w Indonezji

Świat

Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownej powodzi w Indonezji

Czytaj więcej >

Świat

Wyspa Phuket otworzy się na zaszczepionych turystów. Pierwsi goście mogą pojawić się w lipcu

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >