Turysci.pl

fot. instagram.com/ nature.guru.earth

Pokazali zdjęcia "Ognistego Wodospadu" w parku Yosemite. Widać go tylko kilka dni w roku

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Wodospad w parku Yosemite niezależnie od pory roku i warunków robi on ogromne wrażenie na turystach odwiedzających rezerwat. Przez kilka dni w roku sprawia jednak wrażenie, jakby płynęła w nim lawa.

„Ognisty Wodospad" uchwycony na zdjęciach

Wodospad Horsetail w Parku Narodowym Yosemite w Kalifornii ma wysokość ok. 620 m, a jego niezwykły pomarańczowo-czerwony kolor da się podziwiać jedynie przez kilka dni w roku - zimą i wczesną wiosną. 

Sugerując się jedynie zdjęciami, można odnieść wrażenie, że ze skał wypływa wąska struga lawy. Jednak gdy zgłębi się temat okazuje się, że wodospad zawdzięcza swoją nietypową barwę odbijającym się od wody promieniom słonecznym.

Słynna kaskada spływa z formacji skalnej El Capitan. Można ją kojarzyć, chociażby z nagrodzonego Oscarem dokumentu pt. „Free Solo", opowiadającego o wyczynie Alexa Honnolda, który w 2017 roku wspiął się na tę ścianę bez żadnej asekuracji. Dzisiaj pisaliśmy również o Polaku, który chce jak najwięcej razy wbiec na Rysy i z powrotem w ciągu 24 godzin .

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Zimą i wczesną wiosną w Parku Narodowym Yosemite można spotkać tłumy turystów, którzy wyczekują odpowiedniej pogody, a także pory dnia, aby zobaczyć niezwykłe zjawisko zwane „ognistym wodospadem".

Niezwykłe zjawisko powstaje, kiedy słońce osiąga odpowiednią wysokość, a jego promienie padają na wodospad pod takim kątem. Wówczas krople wody odbijają światło w taki sposób, że przybierają soczyście pomarańczowe i czerwone barwy. Obserwatorzy mają wtedy wrażenie, że patrzą na lawę wulkaniczną, a nie wodę spadającą ze skał.

Niezwykłe zjawisko można obserwować najczęściej podczas zachodu słońca. Podobnie było i tym razem. Jak podaje portal Onet, niezwykłe zjawisko było widoczne dla obserwatorów 16 lutego ok. godz. 17.30.

Piękne zdjęcia wodospadu bardzo szybko obiegły media społecznościowe. W innym artykule pisaliśmy również o fioletowej wyspie, która skradła serca turystów .

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]