Turysci.pl
hotele

fot. Pixabay/ niekverlaan

Właściciele hoteli o platformach rezerwacyjnych: „Niech pan anuluje, oszczędzi pan 80 zł"

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Rezerwując hotel bardziej opłacalną opcją jest bezpośredni kontakt z obiektem niż wykorzystanie platformy rezerwacyjnej. Hotelarze tłumaczą, z czego wynika różnica. Można oszczędzić nawet kilkaset złotych.

Hotele często korzystają z popularnych platform rezerwacyjnych, aby być bardziej widzialni dla swoich klientów. Jak się jednak okazuje, wygoda wynikająca z łatwego wyszukiwania noclegu wiąże się z pewnymi kosztami.

Rezerwując nocleg bezpośrednio w hotelu można oszczędzić

Dziennikarz portalu Money.pl, Mateusz Madejski, w celu rezerwacji noclegu skorzystał z jednej z platform pozwalających wyszukać hotele na całym świecie. Gdy zadzwonił do swojego obiektu, aby dopytać o pewną kwestię, przez słuchawkę otrzymał zaskakującą wiadomość.

- Niech pan anuluje [rezerwację-red.], pobyt będzie pana kosztował o 80 zł mniej - mówił hotelarz w rozmowie z dziennikarzem.

Jak wytłumaczył, każda rezerwacja przez platformę rezerwacyjną wiążę się z prowizją dla hotelu. Koszty często przenoszone są potem na klientów, w postaci wyższych cen za nocleg.

restauracje

Turyści pokazują paragony z nadmorskich restauracji, niektórzy się oburzają. Z czego wynikają takie ceny?

CZYTAJ DALEJ

Po sprawdzeniu ofert w innych hotelach dziennikarz zauważył, że różnica może być jeszcze większa. Przykładowo pokój dla dwóch osób w hotelu w nadmorskich Dąbkach w przypadku rezerwacji przez platformę kosztowałby 1089 zł na 3 noce, a bezpośrednio przez hotel - już 858 zł na taki sam wyjazd, w tym samym czasie.

- Zwykle bezpośrednia rezerwacja oznacza niższe koszty, bo za zrobienie tego poprzez wielką platformę hotelarze płacą nawet 20 proc. prowizji - mówi Marek Łuczyński z Polskiej Izby Hotelarzy w rozmowie z portalem money.pl.

Jak dodał, właściciele hoteli nie przepadają za platformami, jednak są na nie niejako skazane - przede wszystkim te miejskie, zlokalizowane przy lotniskach czy międzynarodowych targach konferencyjnych.

Platformy rezerwacyjne mają jednak swoje niewątpliwe zalety dla turystów - pozwalają na szybkie porównanie obiektów noclegowych, sprawdzenie dostępności pokoi i zdecydowanie oszczędzają czas. Jeżeli jednak zależy nam na rezerwacji taniego noclegu, warto rozważyć jednak wykonanie telefonu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Money

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >