Wizzair i Ryanair wznawiają lotyWikipedia.org/ Mark Harkin/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

WizzAir i Ryanair podjęli decyzję. Wznawiają loty z Polski. Lista kierunków jest imponująca

WizzAir i Ryanair to najpopularniejsze linie lotnicze w Polsce. Jakiś czas temu obie firmy musiały ogłosić ograniczenie połączeń z powodu pandemii koronawirusa. Teraz pojawiła się dobra informacja. Wiele z nich powróci. Pojawiła się lista tras.

WizzAir i Ryanair poinformowały o wznowieniu wielu połączeń lotniczych z Polski. To dobra informacja dla turystów, którzy od pewnego czasu nie mogli korzystać z usług tych tanich linii lotniczych. Wrócą loty do takich państw jak Norwegia, Ukraina, Hiszpania, Włochy czy Szwecja.

WizzAir i Ryanair przywracają loty z Polski

Z powodu pandemii koronawirusa, a tym samym mniejszego zainteresowania podróżami, linie lotnicze wycofały wiele połączeń z Polski. Dwa lotniska - Bydgoszcz i Łódź - miały kilkutygodniową przerwę od jakichkolwiek pasażerskich lotów. Na szczęście od połowy grudnia ma się to zmienić, a o pierwszych wiadomościach w tej sprawie pisaliśmy już jakiś czas temu.

Listę miast, do których polecą samoloty WizzAir i Ryanaira, ogłosiło katowickie lotnisko w Pyrzowicach. Widzimy na niej takie miejsca jak Sztokholm, Dortmund, Londyn, Kolonia, Mediolan, Bristol, Stavanger, Lwów, Fuerteventura, Liverpool, Kijów, Barcelona, Rzym, Odessa, Ateny, Malmo, Split, Oslo czy Palma de Mallorca. Pełną listę można znaleźć na stronie internetowej.

Trasy do Pyrzowic mają zacząć wracać już od nadchodzącej soboty. Wtedy WizzAir przywróci połączenia do Reykjaviku, Oslo-Torp, Sztokholmu i Doncaster-Sheffield. W następnych dniach WizzAir wznowi zaś m.in. połączenia do Kolonii, Bristolu, na Teneryfę, do Liverpoolu, Lwowa i Kijowa.

Choć trzeba jednak pamiętać, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, terminy mogą się zmienić, wiele wskazuje na to, że wspomniane wcześniej trasy zostaną w Pyrzowicach na stałe. Trasy do miast jak Bergen czy Stavanger wrócą jedynie na okres świąteczno-noworoczny. Połączenia z Norwegią mają zostać wznowione dopiero z końcem marca.

Podobnie będzie w przypadku lotów do Aten, Katanii, Odessy, Bergamo czy Pafos. Polacy polecą tam dopiero wczesną wiosną. Z kolei WizzAir zapowiada, że loty do Barcelony mają wrócić od 2 lutego, 3 lutego na Maltę, a 4 lutego do Rzymu.

- Rozpoczynający się proces odbudowy siatki połączeń spowoduje, że w grudniu powinniśmy obsłużyć około 50 tysięcy podróżnych, czyli o około dwa razy więcej w porównaniu z bardzo trudnym dla całej branży listopadem - powiedział dla Gazety Wyborczej rzecznik prasowy lotniska w Katowicach.

- Oczywiście jest to wynik daleki od tego osiągniętego w grudniu 2019 roku, kiedy to z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska skorzystało około 280 tysięcy podróżnych - dodał Piotr Adamczyk.

Sytuacja na innych lotniskach

Nie tylko w Katowicach należy spodziewać się zmian. Węgierski WizzAir wznowi loty do Bergamo z Gdańska, do Billund z Krakowa, Lwowa z Wrocławia i Lizbony z Warszawy. W grudniu pojawi się także nowe połączenie - z Rzeszowa do Eindhoven.

Ryanair zapowiada, że 18 grudnia przywrócone zostaną loty z Szyman na lotnisko Londyn-Stansted, do Londynu z Łodzi i East Midlands. Z kolei 17 grudnia wróci połączenie Ryanaira z Łodzi do Dublina. Z Bydgoszczy od 17-18 grudnia wrócą loty do Londynu-Stansted, Luton, Birmingham i Dublina. Niedawno pisaliśmy również o skandalu, jaki wybuchł wokół irlandzkiej linii - wszystko za sprawą wypowiedzi szefa przewoźnika.

Obrazy turysci.pl

Lotnisko w Pyrzowicach, fot. Wikipedia.org/ Frees (CC BY-SA 3.0), https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Obrazy turysci.pl

Wnętrze samolotu WizzAir, fot. Wikipedia.org/ Kudak (CC BY-SA 4.0), https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł