WizzAir będzie zmianaFot. google.com/maps (zdjęcie ilustracyjne)

Już w grudniu zmiana w podróżach z Polski, mamy potwierdzenie. Bardzo dobra wiadomość od WizzAira

WizzAir potwierdził dobre wiadomości, które mogą ucieszyć wielu podróżnych. Zgodnie z zapowiedziami węgierskich linii lotniczych, już w grudniu wrócą połączenia z Polski. Wśród nich znajdzie się wiele atrakcyjnych kierunków. Przewoźnik przypomniał też o nowych procedurach bezpieczeństwa.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy zapowiedziano wznowienie grudniowych lotów z Polski
  • do jakich miast będzie można dostać się z węgierskim przewoźnikiem
  • jakie dodatkowe procedury wdrożyły tanie linie lotnicze

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez WizzAir, we wtorek 8 grudnia - jeszcze w tym roku - za pośrednictwem węgierskich linii lotniczych będzie można podróżować z Polski do wielu europejskich miast. Przewoźnik nie tylko wznawia loty, ale wprowadza też wiele zmian, które dotyczą między innymi procedur w zakresie higieny oraz planowania wyjazdów.

W grudniu WizzAir przywraca połączenia z Polski między innymi do takich krajów jak Włochy, Dania, Hiszpania, Ukraina czy Portugalia. Tę dobrą wiadomość przewoźnik przekazał w oficjalnym wtorkowym komunikacie. Podróżni mogą już rezerwować miejsca na stronie internetowej węgierskich linii lotniczych.

WizzAir wznawia loty z Polski. Dokąd mogą polecieć pasażerowie?

Z wiadomości przekazanych przez WizzAir w oficjalnym komunikacie wynika, że podróżni, którzy będą chcieli lecieć z Polski za granicę, będą mieli możliwość wyboru nowych kierunków z Gdańska, Krakowa, Katowic, Wrocławia oraz Warszawy. Węgierskie linie lotnicze przywracają połączenia z tych miast.

Wizz Air [...] wznawia w grudniu loty z Polski m.in. do takich miejsc jak: Bergamo (Włochy) z Gdańska, Billund (Dania) z Krakowa, Teneryfa (Hiszpania) z Katowic, Lwów (Ukraina) z Wrocławia czy Lizbona (Portugalia) z Warszawy – treść komunikatu WizzAir cytuje portal Onet.pl.

WizzAir postanowił także ułatwić klientom planowanie podróży, tworząc specjalną, zaktualizowaną mapę. Dzięki niej pasażerowie będą mogli sprawdzać, do których punktów obecnie jest możliwy lot z węgierskimi liniami lotniczymi. Narzędzie może okazać się szczególnie pomocne w razie wchodzenia nowych obostrzeń w Europie.

To także źródło informacji na temat obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu spowodowanych koronawirusem – treść komunikatu przewoźnika cytuje Onet.pl.

WizzAir przypomina o nowych procedurach bezpieczeństwa

Przy okazji wiadomości o wznowieniu połączeń z Polski WizzAir postanowił przypomnieć pasażerom, że wprowadził dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Wiele z nich dotyczy zakresu higieny i pomaga utrzymywać dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład samolotu oraz lotu.

Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. W celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia jak i schodzenia z pokładu – treść komunikatu podaje Onet.pl.

Węgierskie linie lotnicze przypomniały również, że zarówno pasażerowie, jak i załoga samolotu są zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych podczas całego lotu. Chociaż we wszystkich maszynach WizzAir znajdują się filtry HEPA, które odfiltrowują z powietrza w kabinie około 99,97 procent wirusów oraz bakterii, zasłanianie nosa oraz ust nadal jest niezbędne dla bezpieczeństwa podróżujących.

To szczególnie dobra wiadomość dla turystów, którzy planują podróże pod koniec 2020 roku. Zwłaszcza że WizzAir w imponującym tempie rozwija siatkę połączeń, dodając do swojej listy kolejne kierunki – nawet w okresie pandemii. Niedawno przewoźnik otworzył bazę w Cardiff.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy o trudnościach węgierskich linii lotniczych, jakie pojawiły się podczas rozszerzania działalności na terytorium Norwegii. Pod adresem przewoźnika padły słowa krytyki. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł