Turysci.pl
Nowe połączenia WizzAir

fot. pixabay.com/Free-Photos

Wizz Air uruchamia 4 nowe letnie trasy z Polski

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

WizzAir ogłosił otwarcie czterech nowych tras z Polski na wakacje. Już od czerwca będziemy mogli polecieć do Burgas, Lwowa oraz do Malagi. Wszystko wskazuje na to, że Bułgaria oraz Hiszpania mają potencjał na zostanie turystycznymi hitami dla Polaków.

  • WizzAir otwiera cztery nowe trasy z Polski już w czerwcu

  • Polecimy z Poznania i Warszawy do Lwowa, z Lublina do Burgas oraz ze stolicy do Malagi

  • W tyle nie zostaje też Ryanair, który pod koniec kwietnia ogłosił pełną siatkę wakacyjnych połączeń, gdzie znalazły się aż 54 kursy

WizzAir poinformował, że 4 nowe połączenia wakacyjne zostaną uruchomione od czerwca. To odważny ruch w dobie pandemii, jednak przewoźnik na pewno chce odrobić choć część strat wywołanych przez pandemię. W ostatnich miesiąca ruch lotniczy znacznie się zmniejszył, a jest szansa, że na wakacje znów więcej turystów ruszy za granice.

Nadzieją może być wprowadzenie paszportów szczepionkowych, które mają ułatwić swobodne przemieszczanie się między krajami wspólnoty. Choć nie brakuje wokół nich kontrowersji, to mogą znacznie wspomóc europejski sektor turystyczny. Z ułatwień bez wątpienia skorzysta również wielu Polaków.

Burza wokół paszportów szczepionkowych

Spór w sprawie paszportów koronawirusowych. Obawa o dyskryminację

CZYTAJ DALEJ

Nowe trasy wakacyjne WizzAir

WizzAir ostrożnie podchodzi do budowania letniej siatki połączeń, wybierając kierunki, które mogą cieszyć się szczególną popularnością. Od czerwca 2 razy w tygodniu z Polski latać będziemy mogli do Bułgarii - w środy oraz niedziele.

Z Warszawy polecimy w poniedziałki oraz piątki do Hiszpanii, a w poniedziałki, środy i piątki do Lwowa. Na Ukrainę dotrzemy również z Poznania, skąd WizzAir startował będzie w czwartki oraz niedziele.

Jak w komunikacie informuje manager ds. komunikacji korporacyjnej w WizzAir, Paulina Gosk, przewoźnik chce zaoferować Polakom na wakacje jak najszerszy wachlarz możliwości. Przedstawicielka firmy zapewnia, że pasażerowie, którzy wybiorą tego przewoźnika, spełnią swoje plany wyjazdowe i „spełnią swoje wakacyjne marzenia".

Dokąd latem poleci Ryanair?

W tyle nie pozostaje jednak Ryanair - główny konkurent WizzAira na rynku przewoźników budżetowych, kursujących z Polski. Na lato 2021 irlandzki przewoźnik uruchomił aż 54 nowe trasy z lotniska Warszawa-Modlin, o czym poinformował pod koniec kwietnia.

Na liście tras znajdziemy oczywiście większość najpopularniejszych krajów wakacyjnych, znajdujących się w Europie. Polacy do wyboru mają m.in. Włochy, Chorwację czy Grecję. Co ciekawe, tani przewoźnik zamierza wykorzystać najwyraźniej kłopoty większych linii, wynikające z pandemii i zwiększyć liczbę swoich połączeń. Pojawiły się zapowiedzi, że Ryanair zamierza realizować nawet 700 połączeń tygodniowo na 240 różnych trasach.

Wśród nowych kierunków, które dostępne będą z podwarszawskiego lotniska, znalazła się m.in. Katania we Włoszech, chorwacki Zadar, słowackie Koszyce czy greckie Rodos. Zaplanowano również wzrost częstotliwości wykonywania połączeń na kierunkach, które każdego roku cieszą się szczególną popularnością, m.in. do Aten, Barcelony, Bergamo czy Madrytu. Szczegóły oferty znaleźć można na stronie internetowej Ryanaira.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WizzAir/Ryanair

Podobne artykuły

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >