weekend we FrancjiFot. Pixabay.com/Free-Photos

Najczęściej odwiedzany kraj świata. Pomysł na krótki weekend we Francji

Krótki weekend we Francji to doskonały pomysł na spędzenie romantycznego czasu we dwoje. Choć obostrzenia pandemiczne pokrzyżowały plany wielu turystów, nie można się poddawać. Czasowe siedzenie w domu to idealna okazja na zaplanowanie wyjazdów na kolejny rok.

W 2018 oraz 2019 roku najczęściej odwiedzanym krajem była Francja. Dwa lata temu przyjechało tam 89,4 mln turystów, a rok później liczba ta wzrosła do zawrotnych 90 mln. Choć pandemia koronawirusa w 2020 roku z pewnością zamiesza w tym rankingu, bo wielu podróżników postanowiło zostać w domach, Francja wciąż pozostaje jednym z najpiękniejszych państw Starego Kontynentu.

Nie bez powodu Paryż nazywany jest miastem zakochanych. To bez wątpienia jedno z najromantyczniejszych miejsc na świecie i warto spędzić tam czas z ukochaną osobą. Weekendowy city-break warto jednak dobrze zaplanować, by jednocześnie zobaczyć największe atrakcje, jak i nieco odpocząć, bez ciągłego biegania między słynnymi budowlami, bez przerwy na relaks i nacieszenie się urlopem samym w sobie.

Przy planowaniu takiego wyjazdu warto ułożyć plan zwiedzania w taki sposób, by jak najmniej czasu tracić na chodzenie od jednej atrakcji na drugą. Mając tylko 1 czy 2 dni do dyspozycji, wybierzmy po 3-4 atrakcje na jeden dzień. W połączeniu z przerwą na pyszny obiad i romantyczną kolację, stworzy to atmosferę relaksu i wypoczynku, a jednocześnie satysfakcji ze zwiedzenia najważniejszych miejsc.

weekend we Francji

Łuk Triumfalny, Paryż, Fot. Pixabay.com/553190

Pierwszy dzień proponujemy rozpocząć przy słynnym Łuku Triumfalnym. To jedna z ikon miasta. Przy okazji, zaraz obok mamy okazję zobaczyć przepiękne Pola Elizejskie. Odchodzi od nich wiele klimatycznych uliczek, w których znaleźć można przyjemne, kameralne kafejki, idealne do wypicia w spokoju kawy. Jeśli zależy nam na poczuciu prawdziwej, "francuskiej" atmosfery tworzonej przez miejscowych, warto pójść przecznicę czy dwie dalej, gdzie lokale będą częściej odwiedzane przez miejscowych niż turystów.

weekend we Francji

Pola Elizejskie, Paryż, Fot. Wikimedia.org/Sam Greenhalgh/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Stamtąd udać się możemy do Jardins du Trocadero, z których roztacza się przepiękny widok na Wieżę Eiffla, znajdującą się po drugiej stronie Sekwany. Weekend w Paryżu bez podejścia pod tę legendarną konstrukcję nigdy nie będzie pełny - to punkt absolutnie obowiązkowy. Choć restauracje w okolicy oferują obiady w znacznie zawyżonej cenie, mimo wszystko warto wydać nieco więcej i znaleźć miejsce, w którym możemy delektować się pysznym jedzeniem, jednocześnie patrząc na stalową perłę całej Francji. Dzień zakończyć można w jednym z lokali nad Sekwaną - picie drinka, obserwując zachodzące słońce, to z pewnością dobre zakończenie dnia pełnego wrażeń.

weekend we Francji

Katedra Notre-Dame, Fot. Pixabay.com/LeifLinding

Drugi dzień to kolejne atrakcje do zobaczenia. Przed nami obowiązkowe odwiedzenie Luwru oraz Katedry Notre-Dame. W czasie pandemii jest to utrudnione, jednak jak tylko zniosą obostrzenia, bez wątpienia miejsca te znów będą oblegane przez turystów. W kwietniu 2019 roku katedra przesła potężny pożar, nadal jednak stanowi jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów Paryża. Większość przyjezdnych zrobienie zdjęcia na jej tle traktuje niemalże za dwój obowiązek. Będąc w tym miejscu polecamy odwiedzić znajdującą się w pobliżu Bazylikę Sacre-Coeur. Znajduje się ona na najwyższym wzniesieniu w Paryżu, skąd widok na miasto dosłownie zapiera dech w piersi.

Stolica Francji to miasto artystów i sztuki, nie sposób więc ominąć Centrum Pompidou - muzeum sztuki współczesnej. Sam budynek z zewnątrz już wzbudza zachwyt - jest opleciony potężnymi, kolorowymi rurami i prezentuje się naprawdę widowiskowo, a w środku na zwiedzających czeka na nas jeszcze więcej atrakcji. To prawdziwa wisienka na torcie naszego szybkiego weekendu w Paryżu.

weekend we Francji

Centrum Pompidou, Fot. Pixabay.com/bogitw

Miejmy nadzieję, że w nadchodzącym roku restrykcje koronawirusowe będą już stopniowo łagodzone, a turystyka powróci do dawnej formy. Linie lotnicze już oferują liczne promocje na wyjazdy po Europie, dzięki czemu na wyjazd do Francji nie będziemy musieli wydawać fortuny.

Następny artykuł