Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 29.05.2022 18:21

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

tłumy
Fot. no_limit_pictures, canva.com

Jeszcze wakacje się nie rozpoczęły, a w Rzymie już widać tłumy turystów. Po pandemii stolica Włoch znów tętni życiem, a miejscowi z uśmiechem na twarzach witają zwiedzających. Pierwsze lato od początku pandemii bez restrykcji zapowiada się dla włoskiej branży turystycznej bardzo owocnie.

Na Placu Hiszpańskim, przed Koloseum i przy Fontannie di Trevi - wszędzie roi się od turystów, którzy przyjechali do Włoch głównie z Niemiec, Hiszpanii, USA, ale także z Polski. Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszą się środowe audiencje generalne papieża Franciszka oraz niedzielne spotkania na modlitwie na placu Świętego Piotra w Watykanie.

Pierwsza fala zagranicznych gości we Włoszech po pandemii

Turystami zwiedzającymi Wieczne Miasto są w większości rodziny i młodzi ludzie. Chociaż pojawiają się także wycieczki, których w ostatnim czasie w ogóle nie było widać na ulicach Włoch. Rzymscy przewodnicy twierdzą, że ruch wycieczkowy dopiero się rozkręca.

Z kolei według hotelarzy można już mówić o masowym powrocie zagranicznych turystów po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. Większość pokoi na wakacje w hotelach zarezerwowali goście z Europy oraz Amerykanie.

To były dwa trudne lata i jeszcze nie wyszliśmy całkowicie z kryzysu – powiedział prezes federacji branży hotelowej Giuseppe Roscioli.

Mieszkańcy Rzymu witają turystów z uśmiechem

Przedstawiciel branży hotelarskiej dodał, że wśród turystów najwięcej jest Hiszpanów, Niemców, Francuzów oraz obywateli krajów północnej Europy. – Już widać Amerykanów. Ale wciąż brakuje turystów z ważnej części świata, czyli z Azji: Chin, Korei Południowej, Japonii, a także naturalnie z Rosji – poinformował Roscioli, cytowany przez wnp.pl.

Z zagranicznych turystów cieszą się nie tylko hotelarze i pracownicy branży turystycznej, ale także miejscowi, którzy wierzą, że masowy napływ turystów zwiastuje pełny powrót do normalności. Nawet ci, których niegdyś irytowali tłoczący się na rzymskich uliczkach ludzie, teraz uśmiechają się na ich widok.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: wnp.pl