Turysci.pl

fot. Facebook.com/Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim

22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Wypoczywał na plaży w Stegnie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Nie żyje 22-letni mężczyzna. Wypoczywał na plaży w Stegnie, następnie wszedł do wody i niestety nie udało mu się już z niej wyjść na brzeg. Mimo szybkiej akcji ratowników i stworzenia łańcucha życia z zebranymi w pobliżu spacerowiczami, funkcji życia plażowicza nie udało się przywrócić.

Nie żyje 22-latek, który wypoczywał na plaży w Stegnie. O tragedii poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim na swoim profilu na Facebooku. Mimo akcji ratunkowej i odnalezieniu mężczyzny w wodzie i sprowadzeniu na brzeg, nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych.

Nie żyje 22-letni plażowicz

Jak informuje Straż Pożarna, zawiadomienie o topiącym się mężczyźnie przyszło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w czwartek o godzinie 14:21.

Na miejsce zostały skierowane 2 zastępy JRG wraz z łodzią, zastęp OSP Stegna, OSP Jantar a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Elbląga. W działaniach brała również Brzegowa Stacja Ratownicza w Sztutowie [pis. org.] – czytamy we wpisie.

Przybyli na miejsce strażacy z OSP Stegna natychmiast zadecydowali o utworzeniu łańcucha ratowniczego. W akcję zaangażowały się osoby postronne, przebywające w tym czasie na plaży.

22-latek został odnaleziony w wodzie i przeniesiony na plażę. Przekazano go również Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dotarł na miejsce. Prowadzona była resuscytacja, ale niestety nie przyniosła ona skutku. Jak informują strażacy, lekarz ostatecznie stwierdził zgon plażowicza.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=122252746716465&id=100067952203369

Tragedie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego

Przy okazji tej tragedii, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR apeluje do wczasowiczów o rozsądek i odpowiedzialny wypoczynek nad wodą. Eksperci przypominają, że plaże nie są jeszcze nadzorowane i w przypadku nieszczęścia pojawienie się na miejscu służb może zająć więcej czasu.

Niestety to niejedyna tragedia, do której doszło nad polskim morzem w ostatnim czasie. 9 czerwca w Kołobrzegu utopił się również 68-letni turysta, który wypoczywał wraz z małżonką na plaży.

Wszedł do wody tylko na chwilę, by się ochłodzić. Po chwili zniknął kobiecie z oczu. Spacerowicze przebywający na plaży rzucili się do wody, by odnaleźć mężczyznę. Udało im się sprowadzić go na plażę, a na miejsce natychmiast wezwane zostały służby. Niestety, mimo starań, jego życia nie udało się uratować.

Pod koniec maja w Kołobrzegu doszło również do przykładu rażącego, nieodpowiedzialnego zachowania turysty. Wypoczywający nad morzem mężczyzna zasnął na materacu i odpłynął pół kilometra od brzegu. O szczegółach tej sprawy przeczytać można tutaj .

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Super Express

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Magda Antoł

Wieża Eiffla w Polsce? W tym mieście takie budowle to norma
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >