Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > 22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Wypoczywał na plaży w Stegnie
Patryk Korzec
Patryk Korzec 10.06.2021 23:16

22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Wypoczywał na plaży w Stegnie

Nie żyje 22-latek
fot. Facebook.com/Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim

Nie żyje 22-letni mężczyzna. Wypoczywał na plaży w Stegnie, następnie wszedł do wody i niestety nie udało mu się już z niej wyjść na brzeg. Mimo szybkiej akcji ratowników i stworzenia łańcucha życia z zebranymi w pobliżu spacerowiczami, funkcji życia plażowicza nie udało się przywrócić.

Nie żyje 22-latek, który wypoczywał na plaży w Stegnie. O tragedii poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim na swoim profilu na Facebooku. Mimo akcji ratunkowej i odnalezieniu mężczyzny w wodzie i sprowadzeniu na brzeg, nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych.

Nie żyje 22-letni plażowicz

Jak informuje Straż Pożarna, zawiadomienie o topiącym się mężczyźnie przyszło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w czwartek o godzinie 14:21.

Na miejsce zostały skierowane 2 zastępy JRG wraz z łodzią, zastęp OSP Stegna, OSP Jantar a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Elbląga. W działaniach brała również Brzegowa Stacja Ratownicza w Sztutowie [pis. org.] – czytamy we wpisie.

Przybyli na miejsce strażacy z OSP Stegna natychmiast zadecydowali o utworzeniu łańcucha ratowniczego. W akcję zaangażowały się osoby postronne, przebywające w tym czasie na plaży.

22-latek został odnaleziony w wodzie i przeniesiony na plażę. Przekazano go również Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dotarł na miejsce. Prowadzona była resuscytacja, ale niestety nie przyniosła ona skutku. Jak informują strażacy, lekarz ostatecznie stwierdził zgon plażowicza.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=122252746716465&id=100067952203369

Tragedie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego

Przy okazji tej tragedii, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR apeluje do wczasowiczów o rozsądek i odpowiedzialny wypoczynek nad wodą. Eksperci przypominają, że plaże nie są jeszcze nadzorowane i w przypadku nieszczęścia pojawienie się na miejscu służb może zająć więcej czasu.

Niestety to niejedyna tragedia, do której doszło nad polskim morzem w ostatnim czasie. 9 czerwca w Kołobrzegu utopił się również 68-letni turysta, który wypoczywał wraz z małżonką na plaży.

Wszedł do wody tylko na chwilę, by się ochłodzić. Po chwili zniknął kobiecie z oczu. Spacerowicze przebywający na plaży rzucili się do wody, by odnaleźć mężczyznę. Udało im się sprowadzić go na plażę, a na miejsce natychmiast wezwane zostały służby. Niestety, mimo starań, jego życia nie udało się uratować.

Pod koniec maja w Kołobrzegu doszło również do przykładu rażącego, nieodpowiedzialnego zachowania turysty. Wypoczywający nad morzem mężczyzna zasnął na materacu i odpłynął pół kilometra od brzegu. O szczegółach tej sprawy przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Super Express