Turysci.pl
Polska krajem na czwartym poziomie w USA

fot. unsplash.com/Markus Spiske/zdjęcie poglądowe

USA odradza turystom podróże do ponad 100 krajów na świecie. W tym do Polski

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Polska została zaliczona do tzw. krajów na poziomie czwartym w Stanach Zjednoczonych. Znajdują się tam państwa, które oznaczone są ostrzeżeniem „nie podróżować", ze względu na zagrożenie sytuacją pandemiczną.

  • W środę USA rozszerzyło listę krajów należących do tzw. poziomu czwartego. Wcześniej obejmowała ona 34 państwa, obecnie jest ich 131

  • Znajdują się teraz wśród nich m.in. Francja, Włochy, Polska, Niemcy, Szwecja czy Turcja

  • Jeszcze pod koniec marca w mediach pojawiły się nieoficjalne informacje, zgodnie z którymi władze USA chciały w połowie maja otworzyć granice dla turystów z zagranicy

W środę Stany Zjednoczone zaktualizowały zalecenia dotyczące podróży do poszczególnych krajów świata, w tym do Polski. Jak się okazało, lista państw o „bardzo wysokim" zagrożeniu, które otrzymały ostrzeżenie „nie podróżować", poszerzyła się aż o 97 pozycji.

USA kategorycznie odradza podróże do Polski

Teraz na liście państw na tzw. poziomie czwartym znajduje się 131 krajów. Ich dokładną listę znaleźć można na stronie amerykańskiego rządu, warto jednak podkreślić, że znalazły się tam szczególnie popularne destynacje turystyczne, m.in. Hiszpania, Włochy czy Turcja.

Hotele mogą zostać otwarte w połowie maja

Prof. Horban: Otwarcie hoteli możliwe w połowie maja

CZYTAJ DALEJ

Część państw, m.in. Chiny i Japonia, utrzymały swoją pozycję na poziomie trzecim. Oznacza to, że Departament Stanu poleca amerykańskim obywatelom dokładne rozważenie tego, czy podróż jest konieczna.

Ta potężna zmiana oznaczać może, że Stany Zjednoczone znów mogą oddalać się od odblokowania podróży międzynarodowych. Przypomnijmy, że obecnie podróżni z Unii Europejskiej oraz wielu innych państw świata, nie mogą wjechać na terytorium USA bez specjalnego zezwolenia, które wydawane jest wyłącznie w nagłych sytuacjach i nie dotyczą celów turystycznych.

Osoby, które otrzymają zgodę na przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych, zobowiązane są do przestrzegania tamtejszych przepisów pandemicznych. Wszyscy podróżni, jeszcze przed wejściem na pokład samolotu, okazać muszą obsłudze negatywne wyniki testu na COVID-10, zrobione na 3 dni przed wylotem.

Alternatywą jest okazanie pozytywnego wyniku testu wraz z zaświadczeniem od lekarza, który potwierdza możliwość odbycia podróży. Jest to tzw. dokumentacja wyzdrowienia, respektowana przez amerykańskie władze.

Czy Stany Zjednoczone otworzą granice dla turystów?

Obecnie USA skupia się na odblokowaniu turystyki krajowej. Wiele miast robi wszystko, by znów przyciągnąć podróżnych, oferując się w sieci, wzbogacając ofertę, a nawet płacąc za odwiedziny.

Pod koniec marca w sieci pojawiły się informacje, zgodnie z którymi rząd Stanów Zjednoczonych rzekomo miał także dążyć do odblokowania podróży międzynarodowych.

Telewizja CNBC podawała, że administracja prezydenta Bidena pracowała nad złagodzeniem obostrzeń granicznych dla podróżnych. Chodziło głównie o turystów z Meksyku, Kanady, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej oraz Brazylii.

Zgodnie z sugestiami, dojść do tego miało w połowie maja, choć wczorajsza zmiana kwalifikacji krajów może wywoływać w tej kwestii spore wątpliwości. Na razie rząd USA nie wydał oficjalnego oświadczenia dotyczącego otwarcia granic dla międzynarodowego ruchu turystycznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >