Turysci.pl > Europa > Tysiące pasażerów na lotnisku Heathrow. Ludzie mdleli w kolejkach
Ania Radke
Ania Radke 05.09.2021 10:11

Tysiące pasażerów na lotnisku Heathrow. Ludzie mdleli w kolejkach

heathrow
fot. Twitter/ Reuters

Lotnisko Heathrow jest oblegane przez podróżnych, którzy w długich kolejkach czekają do dwóch stanowisk odprawy granicznej. Kilka osób po kilku godzinach oczekiwań zasłabło, wśród nich była kobieta w ciąży. Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych skrytykowało straż graniczną.

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych skrytykowało w sobotę podległą mu straż graniczną na londyńskim lotnisku Heathrow. W piątek tworzyły się tam kolejki, w których według świadków, zasłabło kilka osób, w tym kobieta w ciąży.

Kilku pasażerów zasłabło w kolejkach na Heathrow

Według relacji jednego z pasażerów, w piątek wieczorem w kolejce czekały tysiące osób. Powodem powstania zatorów mógł być fakt, że czynne były tylko dwa stanowiska kontroli granicznej.

Pasażera w rozmowie z telewizją Sky News twierdził, że kolejka posuwała się w tempie około półtora metra na 45 minut. Zaczęła przesuwać się nieco szybciej dopiero wtedy, gdy zasłabła stojąca w niej kobieta w ciąży.

Inny z pasażerów, który również czekał w kolejce z ciężarną żoną, twierdzi, że widział mężczyznę, który zasłabł. Według pasażerów sytuacja na lotnisku była zaprzeczeniem środków bezpieczeństwa podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa.

- Przez całą pandemię jasno mówiliśmy, że kolejki mogą być dłuższe, ponieważ zapewniamy, że wszyscy pasażerowie stosują się do procedur wprowadzonych w celu zapewnienia bezpieczeństwa Brytyjczykom. Jednak bardzo długi czas oczekiwania, który widzieliśmy na Heathrow ostatniej nocy jest nie do zaakceptowania - oświadczył rzecznik MSW.

Rzecznik zwrócił uwagę, że obecny weekend jest jednym z najtrudniejszych pod względem ruchu turystycznego i zapewnił, że straż graniczna w trybie pilnym dostosuje obsadę do ruchu, aby zmniejszyć kolejki.

Władze lotniska przepraszają

Do sprawy odniosły się także władze lotniska Heathrow, które przeprosiły za powstałą sytuację. Wskazały jednak, że jej przyczyną jest zbyt mała liczba funkcjonariuszy straży granicznej.

- Mamy dodatkowych pracowników na Heathrow, którzy pomagają w zarządzaniu kolejkami i rozdawaniu pomocy pasażerom, w tym wody, ale potrzebujemy, aby każde stanowisko imigracyjne było obsadzone w godzinach szczytu - powiedział rzecznik lotniska.

Niestety, jest to już kolejny raz, gdy pasażerowie narzekają na kilkugodzinne kolejki do kontroli granicznej w porcie lotniczym Heathrow. Podobna sytuacja wydarzyła się już kilka miesięcy temu.

Lotnisko Heathrow pod względem ruchu pasażerskiego jest trzecim portem lotniczym na świecie. Samoloty należące do około 90 linii lotniczych regularnie latają stamtąd do około 90 krajów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News