Turysci.pl
heathrow

fot. Twitter/ Reuters

Tysiące pasażerów na lotnisku Heathrow. Ludzie mdleli w kolejkach

5 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Lotnisko Heathrow jest oblegane przez podróżnych, którzy w długich kolejkach czekają do dwóch stanowisk odprawy granicznej. Kilka osób po kilku godzinach oczekiwań zasłabło, wśród nich była kobieta w ciąży. Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych skrytykowało straż graniczną.

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych skrytykowało w sobotę podległą mu straż graniczną na londyńskim lotnisku Heathrow. W piątek tworzyły się tam kolejki, w których według świadków, zasłabło kilka osób, w tym kobieta w ciąży.

Kilku pasażerów zasłabło w kolejkach na Heathrow

Według relacji jednego z pasażerów, w piątek wieczorem w kolejce czekały tysiące osób. Powodem powstania zatorów mógł być fakt, że czynne były tylko dwa stanowiska kontroli granicznej.

Pasażera w rozmowie z telewizją Sky News twierdził, że kolejka posuwała się w tempie około półtora metra na 45 minut. Zaczęła przesuwać się nieco szybciej dopiero wtedy, gdy zasłabła stojąca w niej kobieta w ciąży.

Inny z pasażerów, który również czekał w kolejce z ciężarną żoną, twierdzi, że widział mężczyznę, który zasłabł. Według pasażerów sytuacja na lotnisku była zaprzeczeniem środków bezpieczeństwa podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa.

- Przez całą pandemię jasno mówiliśmy, że kolejki mogą być dłuższe, ponieważ zapewniamy, że wszyscy pasażerowie stosują się do procedur wprowadzonych w celu zapewnienia bezpieczeństwa Brytyjczykom. Jednak bardzo długi czas oczekiwania, który widzieliśmy na Heathrow ostatniej nocy jest nie do zaakceptowania - oświadczył rzecznik MSW.

Rzecznik zwrócił uwagę, że obecny weekend jest jednym z najtrudniejszych pod względem ruchu turystycznego i zapewnił, że straż graniczna w trybie pilnym dostosuje obsadę do ruchu, aby zmniejszyć kolejki.

Władze lotniska przepraszają

Do sprawy odniosły się także władze lotniska Heathrow, które przeprosiły za powstałą sytuację. Wskazały jednak, że jej przyczyną jest zbyt mała liczba funkcjonariuszy straży granicznej.

- Mamy dodatkowych pracowników na Heathrow, którzy pomagają w zarządzaniu kolejkami i rozdawaniu pomocy pasażerom, w tym wody, ale potrzebujemy, aby każde stanowisko imigracyjne było obsadzone w godzinach szczytu - powiedział rzecznik lotniska.

Niestety, jest to już kolejny raz, gdy pasażerowie narzekają na kilkugodzinne kolejki do kontroli granicznej w porcie lotniczym Heathrow. Podobna sytuacja wydarzyła się już kilka miesięcy temu.

Lotnisko Heathrow pod względem ruchu pasażerskiego jest trzecim portem lotniczym na świecie. Samoloty należące do około 90 linii lotniczych regularnie latają stamtąd do około 90 krajów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >