Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tymczasowe parkingi na łąkach pod Tatrami
Ania Radke
Ania Radke 25.07.2021 02:00

Tymczasowe parkingi na łąkach pod Tatrami

polish-tatras-486253 1280 (1)
fot. Pixabay/ uroburos, Facebook/ Tygodnik Podhalański

Na łąkach pod Tatrami powstają tymczasowe miejsca postojowe, mieszczące setki pojazdów. Widok przeszkadza jednak mieszkańcom oraz turystom, którzy woleliby raczej podziwiać piękno Tatr.

Tatry w sezonie letnim cieszą się ogromną popularnością wśród turystów, którzy często dojeżdżają tam własnymi samochodami. Aby pomieścić wszystkie pojazdy, na łąkach powstają tymczasowe miejsca postojowe.

Coraz więcej parkingów na łąkach pod Tatrami

Na jednej z łąk nieopodal ścieżki pod Nosalem urządzono wielki parking. Jest to już kolejne miejsce zagospodarowane w taki sposób.

Wcześniej tereny te były otuliną Tatrzańskiego Parku Narodowego, a obecnie w planach zagospodarowania miasta oznaczone są jako teren usługowo-rekreacyjny. W związku z tym mogą powstawać tam czasowe miejsca postojowe.

Przepis ten do tej pory miał zastosowanie tylko zimą, kiedy narciarze zostawiali tam swoje pojazdy, żeby dojechać do Kolejki na Kasprowy Wierch.

- Moi goście narzekają, że od rana nie można spać, bo słychać wjeżdżające na te parkingi samochody, nawoływanie i trzaskanie drzwiami. Zresztą co to za przyjemność mieszkać w pokoju z widokiem na parking - mówi Tygodnikowi Podhalańskiemu jedna z mieszkanek Zakopanego, która wynajmuje u siebie pokoje.

- Myśleliśmy, że odnajdziemy tu ciszę i spokój tymczasem cały czas idziemy wzdłuż parkingów. My swoje auta zostawiamy pod hotelem i poruszamy się busami lub pieszo. -powiedzieli w rozmowie z 24TP turyści z Otmuchowa.

Tłumy turystów w Tatrach

W okresie wakacyjnym Zakopane oraz inne miejscowości u podnóża Tatr odwiedzają tłumy turystów. Z jednej strony cieszy to lokalną społeczność, która w dużej mierze utrzymuje się z turystyki, jednak często przysparza wielu problemów.

Dzisiaj pokazywaliśmy również zdjęcie, które pani Marzena umieściła na jednej z grup na Facebooku. Widać na nim tłumy zgromadzone na brzegu i wokół schroniska nad Morskim Okiem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Tagi: Góry Zakopane