Turysci.pl
mazury

fot. Wikipedia Commons/ Dawid Skalec/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

Turystka na wycieczce z córką wjechała quadem w drzewo. Dziewczyna trafiła do szpitala

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Podczas wycieczki na Mazury turystka wioząca quadem swoją 17-letnią córkę straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzyła w znajdujące się przy drodze drzewo. Dziewczyna musiała zostać przetransportowana do szpitala.

Wypadek z udziałem quada miał miejsce na leśnej drodze w okolicach Spychowa na Mazurach. Turystka wioząca swoją córkę straciła panowanie nad pojazdem.

image (7)

Sinice w Morzu Bałtyckim. W tym roku mogą szczególnie popsuć plany wakacyjne

CZYTAJ DALEJ

Wypadek quada na Mazurach

Do przykrego zdarzenia doszło w piątkowe południe. Kobieta jechała jedną z leśnych dróg Puszczy Piskiej w okolicach obiektu wypoczynkowego nad jeziorem Zyzdrój Mały.

W pewnym momencie turystka z Katowic wioząca swoją 17-letnią córkę quadem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w stojące tuż przy gruntowej leśnej drodze drzewo.

- Kierująca quadem, jadąca ze swoją 17-letnią córką, nie dostosowała prędkości do warunków, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo - poinformowała sierż. Joanna Manelska z policji w Szczytnie w rozmowie z PAP.

Jak przekazała policjantka, dziewczyna została zabrana na badania do szpitala w Olsztynie. Matka nie poniosła żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa podczas wypadku.

Według informacji przekazanej przez policję wypadek ten był pierwszym w tym sezonie zdarzeniem z udziałem quada tego lata.

Warto pamiętać, że podczas jazdy quadem każdy kierujący, a także osoba przewożona takim pojazdem powinni używać kasków ochronnych.

Powinien on odpowiadać właściwym warunkom technicznym, chyba że quad jest wyposażony w nadwozie zamknięte i pasy bezpieczeństwa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >