Turysci.pl
egipt

fot. Pixabay/ cocoparisienne

Turystka chciała jechać na wakacje do Egiptu. Okazało się, że powinna być na kwarantannie

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Spędzenie wakacji w Egipcie jest zdecydowanie przyjemniejsze niż obowiązkowa kwarantanna w domu. Niestety, turystka, która próbowała zastąpić izolację wyjazdem w ciepłe kraje została złapana na gorącym uczynku. Historia nie skończyła się dla niej zbyt dobrze.

Egipt cieszy się ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich turystów. Polska turystek nie chciała rezygnować z planowanego urlopu i zjawiła się na lotnisku w Pyrzowicach pod Katowicami mimo nałożonej na nią kwarantanny.

Wakacje w Egipcie zamiast kwarantanny

Jak wynika z relacji Śląski Oddział Straży Granicznej, do zdarzenia doszło w sobotę 3 kwietnia. Kobieta chciała przejść odprawę samolotu lecącego do egipskiego Marsa Alam. Na lotnisku okazało się jednak, że kobieta ma nałożony przez sanepid obowiązek kwarantanny w dniach od 1 do 10 kwietnia.

wilki widziane w okolicy Lubania

Wataha wilków widziana blisko szlaku turystycznego. Apel o ostrożność

CZYTAJ DALEJ

Kobieta odmówiła jednak przyjęcia mandatu. Ze względu na odmowę, śląska Straż Graniczna przesłała wniosek do sądu o jej ukaranie. Poinformowana została również Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Pasażerka mimo odmowy przyjęcia mandatu nie poleciała jednak na wymarzone wakacje, ponieważ kapitan samolotu nie wyraził zgody na wpuszczenie jej na pokład. Przypomnijmy, że niektóre linie lotnicze rozważają wprowadzenie obowiązku posiadania tzw. paszportu immunologicznego.

Straż Graniczna przypomina o przestrzeganiu zasad kwarantanny

Straż graniczna przypomniała również o obowiązku odbywania samoizolacji pod wskazanym przez siebie adresem. Zdarzają się jednak przypadki, że ludzie próbują oszukać system, narażając przy okazji innych na rozprzestrzenianie pandemii.

Przypomnijmy, że w Polsce kwarantanna obowiązuje każdą osobę po powrocie z zagranicy. Od 30 marca posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, nie zwalnia z obowiązku samoizolacji osób przekraczających granice zewnętrzne UE.

Podróżni przybywających do Polski ze strefy Schengen również muszą poddać się kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu w stronę COVID-19. Musi on zostać wykonany nie później niż 48 godzin przed przyjazdem.

Podczas 10-dniowej kwarantanny nie można opuszczać domu, zabronione są również spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: WP, gov.pl

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >