Turysci.pl
wulkan islandia

Foto: TWITTER / @SJONNI_KAUST

Turysta ucieka przed lawą na Islandii. Wszystko zarejestrowały kamery

1 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kamera internetowa skierowana na aktywny wulkan na Islandii w piątek zarejestrowała turystę uciekającego przed wypływającą lawą. Nie jest to pierwszy raz, gdy turyści popisują się kompletnym brakiem wyobraźni.

Wulkan Fagradalsfjall w południowo-zachodniej Islandii obudził się stosunkowo niedawno, jednak już od momentu pierwszej erupcji w lutym cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na efektowne fontanny lawy.

Kamery na Islandii zarejestrowały człowieka na wulkanie

Również turyści z wielką chęcią odwiedzają to miejsce - wyznaczono nawet oficjalny szlak, wokół którego ludzie chętnie urządzają pikniki. Organizowane są nawet loty widokowe helikopterami.

Lokalne władze na bieżąco monitorują sytuację, mierząc m.in. stężenie niebezpiecznych gazów, aby w razie czego móc interweniować, jeśli pojawi się niebezpieczeństwo dla turystów na wulkanie.

Jednocześnie władze mają nadzieję, że wulkan stanie się kołem napędowym dla islandzkiej turystyki, która podobnie jak w innych częściach świata ucierpiała przez pandemię koronawirusa.

pożar w masywie baraniej góry

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

CZYTAJ DALEJ

Ostatnio pojawiły się oznaki, że erupcja spowalnia, a krater może zostać zamknięty, jednak na razie wciąż wypływa z niego lawa o temperaturze 1300 st. C. Stanowi ona zagrożenie dla każdego, kto zanadto się do niej zbliży.

O zagrożeniu na własnej skórze przekonał się jeden z turystów, który odwiedził wulkan w piątek. Kamera internetowa zarejestrowała, jak wędrował po polu zastygłej lawy i niebezpiecznie zbliżył się do krateru.

W pewnym momencie z krateru zaczęły wypływać strumienie gorącej lawy, które prawie odcięły drogę powrotną turyście, jednak temu w ostatniej chwili udało się uciec. Nagranie można zobaczyć poniżej. Reklamę można pominąć klikając w prawy górny róg po zakończeniu odliczania.

Niestety, nie jest to pierwszy raz, kiedy turyści popisują się nieodpowiedzialnością. Tydzień wcześniej przy słynnym wodospadzie Dettifoss dwie osoby, na samej krawędzi wielkiej przepaści urządziły sobie sesję zdjęciową.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >