Turysci.pl
Wakacje

fot. Pixabay/ dworakfoto

Turyści masowo przedłużają wakacje. Królują Zakopane, Karpacz i Gdańsk

10 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje dla wielu Polaków jeszcze się nie skończyły. Wielu turystów postanowiło przedłużyć je na wrzesień - wynika z danych portalu Nocowanie. Widać również zainteresowanie październikowymi terminami. Dużą popularnością cieszą się góry, jednak również nad morzem nie powinno brakować gości.

Tegoroczne wakacje pod względem frekwencji były rekordowe - zarówno w górach i nad morzem, jak i w miejscach, które do tej pory uchodziły za omijane przez tłumy. Również Bieszczady, które do tej pory uchodziły za ostoję spokoju, czasem stawały się bardzo zatłoczone.

poznan-3494319 1280

Ostatnie chwile na wycieczki przy letniej pogodzie. IMGW zapowiada ochłodzenie od niedzieli

CZYTAJ DALEJ

Polacy przedłużają wakacje

Specjaliści z portalu Nocowanie jeszcze w wakacje zauważyli tendencje do przedłużania urlopów na wrzesień. Jak dodają, wiele osób przełożyło nawet swoje urlopy na czas zaraz po zakończeniu wakacyjnego sezonu. W ten sposób mogą bowiem uniknąć tłumów i mieć wybór przy rezerwacji noclegu.

– Zainteresowanie jesiennym wypoczynkiem jest o wiele większe niż rok temu, a terminy wrześniowe rozchodzą się w naprawdę szybkim tempie – mówi Kamila Miciuła-Szlachta z portalu Nocowanie.pl.

Wakacje poza sezonem najczęściej rezerwują studenci, którzy zajęcia zaczynają dopiero w październiku, a także single, seniorzy, czy rodzice dzieci do sześciu lat, które jeszcze nie chodzą do szkoły, a także pary, które odchowały już swoje pociechy lub są bezdzietne.

Turyści chętnie wybierają zarówno góry, jak i morze

Ekspertka Nocowanie.pl zwraca uwagę, że preferencje dotyczące wrześniowych wyjazdów Polaków są bardziej urozmaicone niż w wakacje, kiedy królowały kierunki nadmorskie. Na topie pozostaje Zakopane, gdzie w sierpniu do obiektów noclegowych trafiło 10 proc. ogółu rezerwacji i zapytań dotyczących pobytów we wrześniu.

Na kolejnych miejscach uplasowały się Karpacz, Gdańsk, Szczawnica, Kołobrzeg oraz Szklarska Poręba.

Zakopane

Zapytania o nocleg w Zakopanem, fot. materiały prasowe Nocowanie.pl

Turyści, którzy zdecydują się na wyjazd we wrześniu nad morze, stawiają na większe miasta.
W tej chwili wśród kierunków nadmorskich króluje Gdańsk. Turyści rezerwujący tam noclegi na wrzesień planują również wypady do Sopotu i Gdyni, które wraz z nim tworzą trójmiejską aglomerację.

We wrześniu oprócz Gdańska dużą popularnością wśród miłośników polskiego morza cieszą się również Kołobrzeg, Międzyzdroje czy Władysławowo.

Gdańsk

Zapytania o nocleg w Gdańsku, fot. materiały prasowe Nocowanie.pl

Czy da się jeszcze znaleźć nocleg na jesienny urlop?

Największym zainteresowaniem wśród osób rezerwujących noclegi na jesień cieszą się trzy pierwsze tygodnie września - z naciskiem na weekendy, chociaż nawet w dni robocze chętnych jest sporo, co warto wziąć pod uwagę rozważając wyjazd.

Zdecydowanie łatwiej znaleźć atrakcyjny nocleg w ostatnim tygodniu września oraz w październiku. Zatłoczone do tej pory kurorty łapią oddech, szykując się na gości, którzy planują zimowy wypoczynek.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nocowanie

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >