Turysci.pl

fot. Flickr/ Janusz Sliwinski/ CC BY-NC-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

„Polska ponownie wróciła na mapy Polaków". Hotelarze komentują rekordowy lipiec

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Polscy turyści chętnie spędzają tegoroczne wakacje w Polsce. Właściciele obiektów turystycznych mówią o rekordowym sezonie. Specjaliści z portalu Nocowanie sprawdzili, które miasta w lipcu cieszyły się największym zainteresowaniem.

Wielu turystów w związku z niepewną sytuacją na świecie, zdecydowało się na urlop w Polsce. Według danych portalu Nocowanie, pierwsze zapytania o noclegi spływały już zimą. Największy boom nastąpił jednak po oficjalnym ogłoszeniu luzowania obostrzeń w turystyce.

Hotelarze cieszą się rekordowym sezonem

Obiekty noclegowe mogły zostać ponownie otwarte od 8 maja 2021, na co polscy turyści zareagowali natychmiast. W pierwszej kolejności rezerwowano noclegi na lipiec, po czym można wnioskować, że jest to ulubiony urlopowy miesiąc Polaków.  

- Ten miesiąc w dwunastoletniej historii pensjonatu można zaliczyć do najbardziej udanych, jeżeli chodzi o inne lipce, nawet w porównaniu do roku zeszłego, który też był bardzo dobry - mówi Piotr Kozioł, właściciel pensjonatu Dom pod Koziołkami w Szklarskiej Porębie.

Władysławowo króluje wśród wakacyjnych kierunków

Jak wynika z danych portalu Nocowanie, Polacy najchętniej rezerwują noclegi nad morzem. Najwięcej zapytań o wolne lipcowe terminy dotyczyło obiektów noclegowych w województwie pomorskim (34% ogółu wysłanych) i zachodniopomorskim (33,5%).

Dalej, jednak wciąż na podium, znalazło się województwo małopolskie (9,4%). Tuż za nimi uplasowały się obiekty na Dolnym Śląsku (5,2%).

Największym zainteresowaniem wśród pomorskich kurortów cieszyły się Władysławowo, Łeba oraz Krynica Morska. Jeśli chodzi o Pomorze Zachodnie, turyści chętnie rezerwowali urlop w Sarbinowie, Mielnie i Pobierowie.

Turyści, którzy zdecydowali się na wyjazd do Małopolski, najczęściej dokonywali rezerwacji w obiektach noclegowych w Zakopanem, Szczawnicy i Białce Tatrzańskiej. Tuż za nimi znalazł się Kraków.

Wśród obiektów noclegowych w województwie dolnośląskim najczęściej rezerwowano noclegi w Karpaczu, Kudowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie. Turyści szukali noclegów również w Polanicy-Zdroju oraz Wrocławiu.

W zestawieniu 10 miast, w których Polacy najczęściej szukają noclegów dominują miejscowości nadmorskie. Wyjątek stanowi Zakopane, które uplasowało się na miejscu trzecim. Tegorocznym zwycięzcą zostało Władysławowo, a tuż za nim znalazła się Łeba. Następne wymieniane są: Sarbinowo, Mielno, Pobierowo, Krynica Morska, Karwia, Ustka oraz Ustronie Morskie.

lipiec-2021-topowe-miejsca
Źródło: Materiały prasowe Nocowanie.pl

Polacy korzystają z bonu turystycznego

Według danych portalu Nocowanie, na duże zainteresowanie lipcem wpływ miał również bon turystyczny. Przypomnijmy, że oficjalnie ma on obowiązywać do 31 marca 2022 roku, zatem są to ostatnie wakacje, w czasie których można spożytkować dodatkowe 500 zł.

Turyści, którzy chcą podczas rezerwacji noclegu zapłacić pieniędzmi z bonu turystycznego, wysyłają do takich obiektów średnio dwa razy więcej wiadomości z pytaniem o wolne noclegi - wynika z danych portalu Nocowanie.

„Polska ponownie wróciła na mapy Polaków"

Właściciele obiektów noclegowych cieszą się z obłożenia w lipcu. Dla wielu był to jeden z lepszych miesięcy w historii, w porównaniu nawet z analogicznymi okresami w poprzednich latach.

Niektórzy Polacy boją się kwarantanny po powrocie z zagranicy oraz wielu formalności związanych z wyjazdem, dlatego korzystają z oferty rodzimych obiektów noclegowych, które przeżywają najlepszy sezon w historii.

- Polska ponownie wróciła na mapy Polaków. Brakuje miejsc, brakuje łóżek, brakuje rąk do odbierania telefonów - mówi Iwona Siuty. - W Zakopanem jest bardzo duży ruch. Wygląda to bardzo dobrze dla nas, niekoniecznie dla gości, bo naprawdę zaczyna brakować miejsc.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Nocowanie

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >

Polska

Tak wygląda jeden z największych hoteli w Polsce. Nocował w nim m.in. Robert Lewandowski
Czytaj więcej >

Polska

Cennik grozy na parkingu nad polskim morzem. Kwota przyprawia o ból głowy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >