Turysci.pl
Czarnogóra testy

fot. Anna Radke

Czarnogóra zmienia zasady na granicach. Konieczne testy lub szczepienie jedną dawką

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Czarnogóra zmienia zasady przekraczania granic. Od dzisiaj podróżni muszą mieć przy sobie dokument potwierdzający przyjęcie co najmniej jednej dawki szczepionki przeciw Covid-19 lub negatywny wynik testu w stronę koronawirusa. Akceptowane są zarówno PCR, jak i antygenowe.

Do dzisiaj podróżni wybierający się do Czarnogóry z Polski nie potrzebowali do wjazdu żadnych dodatkowych dokumentów dotyczących Covid-19. Rząd podjął jednak decyzję o zaostrzeniu restrykcji.

Czarnogóra zaostrza restrykcje na granicach

Nowe zasady wjazdu na teren Czarnogóry obowiązują od dzisiaj. Podróżni muszą przedstawić na granicy jeden z dokumentów: negatywny wynik testu na Covid-19, certyfikat szczepienia lub zaświadczenie o wcześniejszym przebyciu choroby.

Co ciekawe, aby wjechać na teren Czarnogóry nie trzeba być w pełni zaszczepionym. Turyści, którzy przyjęli jedną dawkę szczepionki dwudawkowej mogą również spokojnie wjechać do kraju.

Czarnogóra akceptuje na granicy dwa rodzaje testu - PCR oraz antygenowy. Pierwszy z nich musi być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przyjazdem, natomiast drugi - nie wcześniej niż 48 godzin.

Ozdrowieńcy wpuszczani będą natomiast przez okres 180 dni od otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Czarnogóra

Zatoka Kotorska, Czarnogóra, fot. Anna Radke

Podróżnych, którzy na granicy nie przedstawią wymaganych dokumentów czeka 14-dniowa kwarantanna (samoizolacja), z której zwolnić może jedynie negatywny wynik testu PCR wykonany po szóstym dniu od wjazdu.

Z nowych zasad zwolnieni są m.in. obywatele państw graniczących z Czarnogórą, czyli Kosowa, Serbii, Macedonii Północnej, Albanii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie czarnogórskiego rządu, nowe rozporządzenie obowiązywać będzie do 10 września. Władze kraju zastrzegają jednak, że mogą one zostać skorygowane, jeżeli sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: gov.me

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >