Turysci.pl
Turcja wprowadza pełny lockdown

Xu Suhui/Xinhua News/East News

Turcja do 17 maja wprowadza pełny lockdown. Turystyczne wycieczki nadal dozwolone

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turcja ogłosiła wprowadzenie całkowitego lockdownu na terenie kraju od 29 kwietnia do 17 maja. Zabronione będą m.in. podróże między miastami. Zagraniczni podróżni mogą być jednak spokojni, bo przepisy graniczne nie ulegną zmianie i nadal możliwe będzie spędzenie urlopów w tamtejszych kurortach.

  • Ogólnokrajowy lockdown w Turcji od 29 kwietnia do 17 maja

  • Zagraniczne wycieczki o charakterze turystycznym nadal będą dozwolone, nie zaostrzono bowiem przepisów na granicach

  • Turecki rząd podkreśla, że lockdown ma być środkiem zapobiegawczym przed ponownym zamrożeniem lokalnego sektora turystycznego

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan, ogłosił w poniedziałek, że w całym kraju wprowadzony zostanie pełny lockdown. Sytuacja ta spowodowana jest gwałtownym wzrostem liczby nowych zakażeń COVID-19. Jednocześnie podkreślono, że przepisy związane z przyjazdem zagranicznych turystów nie ulegną zmianie.

Turcja wprowadza lockdown

Ogólnokrajowy lockdown w Turcji obowiązywał będzie od najbliższego czwartku do 17 maja. Już wcześniej zapowiadano zaostrzenie restrykcji na czas ramadanu, tj. do 12 maja, a teraz termin końcowy przełożono.

Zgodnie z zapowiedziami, w Turcji zabronione mają zostać m.in. podróże między miastami, a obostrzenia nie dotkną jedynie sektora przemysłowego oraz spożywczego. Zgodnie ze słowami prezydenta, każdy wyjazd możliwy będzie wyłącznie po otrzymaniu zezwolenia od władz.

Przedsiębiorcy z Mazur chcą przełożenia Majówki

Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie pisze do premiera z prośbą o przełożenie majówki

CZYTAJ DALEJ

Nie będzie prowadzona też nauka stacjonarna w szkołach. Restauracje oraz obiekty gastronomiczne serwować mogą jedzenie wyłącznie na wynos lub przy realizacji dostaw pod wskazany adres. Mieszkańcy przestrzegać muszą również godziny policyjnej, którą wyznaczono od godziny 21:00 do 5:00.

Jakie są zasady wjazdu do Turcji?

Osoby wybierające się w najbliższym czasie do Turcji, np. na majówkę, mogą być spokojne. Przepisy obowiązujące turystów z zagranicy nie uległy zmianie. Na miejscu nadal działają hotele i kurorty, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Każda osoba, przekraczająca granice Turcji, zobowiązana jest do okazania negatywnego testu PCR, zrobionego w ciągu 72 godzin przed podróżą. Turyści, którzy nie będą posiadali stosownego certyfikatu, nie wejdą nawet do samolotu.

Po przekroczeniu granicy nie trzeba poddać się kwarantannie. Zamknięte pozostają natomiast granice lądowe Turcji z Gruzją oraz Grecją dla obywateli UE. Osoby jadące z Hellady muszą wybrać trasę przez Bułgarię.

Polski rząd zaleca wszystkim podróżnym, wybierającym się do Turcji, wykupienie ubezpieczenia medycznego. Podkreśla się, by szczególnie skupić się na tym, by wariant obejmował koszty leczenia COVID-19.

Jak podkreślają tureckie władze, wprowadzony pełny lockdown ma sprawić, że ograniczenia dotyczące turystyki nie będą musiały zostać ponownie wprowadzone. Tamtejsze media również podkreślają, że obostrzenia skonstruowane są w taki sposób, by kraj mógł nadal swobodnie przyjmować w kurortach podróżnych z zagranicy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka.rp.pl/Gov

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >