Turysci.pl
Policja w Malborku kontroluje hotele

fot. pixabay.com/914310

Trwają kontrole policji w Malborku. Sprawdzają mieszkańców, turystów i hotele

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Policja w Malborku w czasie majówki ruszyła do kontroli mieszkańców, turystów, hoteli oraz restauracji. Służby upewniają się, czy wszyscy przestrzegają obostrzeń sanitarnych i nikt nie prowadzi działalności wbrew zakazom rządu.

  • Prawie 100 policjantów w piątek rozpoczęło akcję kontroli przestrzegania przepisów sanitarnych w Malborku

  • Sprawdzane są hotele, restauracje, ale również zwykli obywatele spacerujący w miejscach publicznych

  • Za brak maseczki można dostać mandat do 1000 zł, kara od sanepidu dla przedsiębiorcy łamiącego przepisy może wynosić do 30 tys. zł

Minister zdrowia już podczas konferencji prasowej zapowiadał masowe kontrole służb sanitarnych i policji w hotelach i innych przedsiębiorstwach. Sprawdzane miało być przestrzeganie obostrzeń pandemicznych przez Polaków i od wczoraj plany te rzeczywiście są realizowane.

Wczoraj pisaliśmy o wielkiej akcji kontroli hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie, ale bardzo podobne działania miały miejsce również w Malborku. Tam hotele, restauracje oraz turystów kontroluje prawie 100 funkcjonariuszy.

Policja w Malborku kontroluje hotele i nie tylko

KPP Malbork poinformowała na swojej stronie internetowej już w czwartek, że cała majówka upłynie pod znakiem kontroli przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Jak możemy przeczytać, funkcjonariusze szczególnie skupiają się na miejscach, które zwykle są najbardziej oblegane przez turystów w dni wolne.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Razem z pracownikami sanepidu kontrolować będziemy hotele, restauracje i kluby – deklarowała policja.

Jak podaje portal Malbork.naszemiasto.pl, w akcję kontroli przestrzegania obostrzeń zaangażowano blisko 100 funkcjonariuszy. Zwracać będą uwagę m.in. na to, czy spacerowicze i turyści odwiedzający popularne miasto, zasłaniają usta i nos. Podkreślają, że jest to konieczne we wszystkich miejscach publicznych, szczególnie na bulwarach i promenadach, które w wolne dni są pełne ludzi.

Podkreślone zostało, że maseczki nie potrzebujemy jedynie w lesie, parku oraz na plaży. Zabrania się natomiast zdejmowania osłony w czasie jedzenia i picia w miejscach publicznych. To szczególnie istotne, bo można za to dostać mandat w wysokości nawet 1000 zł.

Oficer prasowy, asp. Sylwia Kowalewska przypomniała w rozmowie z portalem, że „majówka to nie może być czas wolny od ostrożności". Na razie nie pojawiły się informacje, by jakieś hotele zostały ukarane za łamanie przepisów sanitarnych, a przypomnijmy, że w takich sytuacjach sanepid może nałożyć karę administracyjną w wysokości nawet 30 tys. zł.

Policja przypomina o zasadach

Na swojej stronie internetowej Malbork wystosował również przypomnienie, skierowane do mieszkańców oraz turystów, których spodziewać się może miasto w czasie długiego weekendu. Od wczoraj wzmożony ruch widać w niemalże każdej turystycznej miejscowości, dlatego przestrzeganie przepisów jest tak ważne.

Czas wolny warto spędzić na świeżym powietrzu, pamiętajmy jednak, że miejsca noclegowe obowiązuje zakaz funkcjonowania. Turystyczne wyjazdy powinny więc mieć charakter jednodniowy. Największe atrakcje też pozostają zamknięte, ale np. Zamek w Malborku warto zobaczyć choćby z zewnątrz oraz korzystając ze zwiedzania online.

Spacerując po ulicach, zasłaniajmy usta oraz nos, a także zachowujmy dystans społeczny. Malborska policja podkreśla, że odpowiedzialne zachowanie wpływa na stabilizację sytuacji pandemicznej oraz spadek dziennej liczby zachorowań. Funkcjonariusze wskazują, że to prowadzi natomiast to stopniowego znoszenia obostrzeń, na co wszyscy tak czekamy.

Uprawiając odpowiedzialną turystykę w czasie majówki, możemy liczyć na większą swobodę w czasie letnich wakacji. Zapewniamy też w ten sposób bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale również swoim bliskim oraz osobom wokół.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Malbork.naszemiasto.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >