Turysci.pl
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

fot. wikimedia.org/Cruizer~commonswiki /CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Policja w piątek rozpoczęła masową kontrolę hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie. O nagłej sytuacji powiadomili redakcję nj24.pl sami przedsiębiorcy. Jak podkreślają funkcjonariusze, działania te prowadzone były w ramach publicznie zapowiedzianych kontroli i trwać będą przez cały weekend majówkowy.

  • Policjanci weszli do prawie każdego hotelu oraz pensjonatu w Szklarskiej Porębie

  • Kontrole zapowiadał już podczas konferencji prasowej minister zdrowia

  • Służby upewniają się, że w sprawdzanych obiektach przestrzegane są przepisy sanitarne i nikt nie łamie obostrzeń pandemicznych

Hotele i pensjonaty, zarówno w Szklarskiej Porębie jak i w całej Polsce, oficjalnie powinny pozostać zamknięte w czasie pandemii. Minister zdrowia zapowiedział jednak masowe kontrole tego typu miejsc, by nie doszło do łamania obostrzeń i wynajmowania pokoi „u cioci". W górskiej, popularnej miejscowości, policjanci już wczoraj rozpoczęli sprawdzanie obiektów noclegowych.

Jak poinformował portal nj24.pl, 30 kwietnia funkcjonariusze sprawdzili „niemal każdy pensjonat i hotel" działający na terenie Szklarskiej Poręby. Co więcej, policja zapowiada prowadzenie kontroli przez cały majowy weekend, zgodnie z publicznymi zapowiedziami polityków.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Policja kontroluje obiekty noclegowe w Szklarskiej Porębie

Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze wyjaśniła portalowi nj24.pl, że prowadzone działania mają wyjaśnić, czy w obiektach noclegowych przebywają goście, a jeśli tak, to na jakich zasadach. Przypomnijmy, że hotele mogą przyjmować gości m.in. w celu świadczenia oferty leczniczej, co wielu podróżnych traktuje jako furtkę do wyjazdu weekendowego.

Służby podkreśliły, że działania te są rutynowe, wcześniej o nich informowano w mediach i nie jest to „najazd policji", bo tak masowe kontrole opisywali mediom przedsiębiorcy. Poinformowano również, że podczas wizyt w obiektach, przypomina się o zagrożeniach związanych z pandemią, a także informuje o obowiązujących przepisach.

Mimo wszystko nie wszyscy przedsiębiorcy cieszą się z tych policyjnych „wizyt". Jak zdradził portalowi nj24.pl właściciel jednego z hoteli w Szklarskiej Porębie, takie działania mogą zakłócać wypoczynek klientom, którzy odwiedzają obiekt w celach leczniczych.

W Beskidach też kontrolują hotele

Tego typu działania policji i funkcjonariuszy sanepidu nie są jednak zarezerwowane wyłącznie dla Szklarskiej Poręby. Podobne działania w piątek zapowiedziała też bielska policja, która za pośrednictwem samorządów skierowała nawet do hotelarzy w całym powiecie specjalne pismo.

W dokumencie poinformowano, że sprawdzanie hoteli rozpocznie się 30 kwietnia, a ściśle związane będzie z przestrzeganiem ograniczeń zarządzonych przez polityków. Podkreślono też, że szczególną uwagą objęty zostanie największy beskidzki kurort, czyli Szczyrk.

Do kontroli dochodzi również nad morzem. W Trójmieście od kilku dni służby sprawdzają bary i restauracje, a dzisiaj policja weszła również do hoteli w Międzyzdrojach. Przypominamy, że dla przedsiębiorców prowadzących obiekty turystyczne i nie tylko, którzy nie zastosują się do przepisów i np. będą przyjmować gości, przewidziana jest kara.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: nj24.pl

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >