Turysci.pl
trójmiasto

Fot. pixabay.com/ kaboompics (zdjęcie ilustracyjne)

W weekend w Trójmieście pojawiły się tłumy. "Gorzej niż na Krupówkach"

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trójmiasto w weekend było miejscem tłumnie odwiedzanym przez turystów. Wirtualna Polska pokazała zdjęcia znad polskiego morza. Zdaniem turystów, pod koniec zeszłego tygodnia na bulwarze w Gdyni było więcej ludzi niż na Krupówka

W Weekend w Trójmieście panowała słoneczna pogoda. Chociaż nie było już tak ciepło jak w środę czy czwartek, atmosfera zdecydowanie zachęcała do wyjścia na spacer. Na sopockim molo, jak i na gdyńskim bulwarze pojawiły się tłumy.

Turyści tłumnie odwiedzili Trójmiasto w weekend

Kolejny weekend po poluzowaniu obostrzeń, przyniósł tłumy turystów spacerujących polskim wybrzeżem. Do spacerów trójmiejskimi bulwarami dodatkowo zachęcała piękna pogoda. Jak przekazała WP, jedna z turystek w Gdyni stwierdziła, że jest tam obecnie „gorzej niż na Krupówkach".

Spacerowiczów w Trójmieście nie brakowało, a z zaparkowanie auta w godzinach południowych graniczyło z cudem. Tłumy pojawiły się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, a także w słynnym Orłowie.

- Przyjechaliśmy do Sopotu na weekend - zdradza w rozmowie z WP pan Mariusz z Warszawy. - Wczoraj byliśmy na Helu, a dziś przeszliśmy spacerkiem z Sopotu do Orłowa, zobaczyć molo. Myślałem, że ludzi będzie mniej niż na sopockim, ale tu też jest gęsto - dodaje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Dziennikarz WP zauważa również, że wiosnę widać także po plażowym śmietniku, wokół którego leżała góra śmieci. - Ale syf - mówi jedna z osób podchodząc do niego i dokładając kolejne śmieci. Jak relacjonuje autor, wokół walają się butelki po piwie, a także opakowania po gorących napojach.

W dalszym ciągu zamknięte pozostają kawiarnie i restauracje, dlatego Polacy chętnie korzystają ze stoisk z kawą na wynos. Niestety, w weekend nad morzem należało odczekać dobre 15 minut, żeby dostać ulubione cappuccino.

Sopockie Molo to jedna z najsłynniejszych atrakcji nad polskim morzem

Molo w Sopocie to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów, a także wizytówka tego słynnego kurortu. Do 23 kwietnia 2021 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny, co dodatkowo może zachęcić do odwiedzin tego wyjątkowego miejsca.

Sopockie molo początkowo spełniało funkcję lokalnej przystani, jednak po rozbudowie uzdrowiska uzyskał funkcję rekreacyjną. Można podziwiać z niego widok na Grand Hotel, port morski Gdańsk oraz Kępę Redłowską. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >
lotnisko w Modlinie może mieć nowego inwestora

Polska

Francuska grupa chce kupić część akcji lotniska w Modlinie. PPL krytykuje władze Mazowsza

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >