Turysci.pl
trójmiasto

Fot. pixabay.com/ kaboompics (zdjęcie ilustracyjne)

W weekend w Trójmieście pojawiły się tłumy. "Gorzej niż na Krupówkach"

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trójmiasto w weekend było miejscem tłumnie odwiedzanym przez turystów. Wirtualna Polska pokazała zdjęcia znad polskiego morza. Zdaniem turystów, pod koniec zeszłego tygodnia na bulwarze w Gdyni było więcej ludzi niż na Krupówka

W Weekend w Trójmieście panowała słoneczna pogoda. Chociaż nie było już tak ciepło jak w środę czy czwartek, atmosfera zdecydowanie zachęcała do wyjścia na spacer. Na sopockim molo, jak i na gdyńskim bulwarze pojawiły się tłumy.

Turyści tłumnie odwiedzili Trójmiasto w weekend

Kolejny weekend po poluzowaniu obostrzeń, przyniósł tłumy turystów spacerujących polskim wybrzeżem. Do spacerów trójmiejskimi bulwarami dodatkowo zachęcała piękna pogoda. Jak przekazała WP, jedna z turystek w Gdyni stwierdziła, że jest tam obecnie „gorzej niż na Krupówkach".

Spacerowiczów w Trójmieście nie brakowało, a z zaparkowanie auta w godzinach południowych graniczyło z cudem. Tłumy pojawiły się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, a także w słynnym Orłowie.

- Przyjechaliśmy do Sopotu na weekend - zdradza w rozmowie z WP pan Mariusz z Warszawy. - Wczoraj byliśmy na Helu, a dziś przeszliśmy spacerkiem z Sopotu do Orłowa, zobaczyć molo. Myślałem, że ludzi będzie mniej niż na sopockim, ale tu też jest gęsto - dodaje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Dziennikarz WP zauważa również, że wiosnę widać także po plażowym śmietniku, wokół którego leżała góra śmieci. - Ale syf - mówi jedna z osób podchodząc do niego i dokładając kolejne śmieci. Jak relacjonuje autor, wokół walają się butelki po piwie, a także opakowania po gorących napojach.

W dalszym ciągu zamknięte pozostają kawiarnie i restauracje, dlatego Polacy chętnie korzystają ze stoisk z kawą na wynos. Niestety, w weekend nad morzem należało odczekać dobre 15 minut, żeby dostać ulubione cappuccino.

Sopockie Molo to jedna z najsłynniejszych atrakcji nad polskim morzem

Molo w Sopocie to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów, a także wizytówka tego słynnego kurortu. Do 23 kwietnia 2021 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny, co dodatkowo może zachęcić do odwiedzin tego wyjątkowego miejsca.

Sopockie molo początkowo spełniało funkcję lokalnej przystani, jednak po rozbudowie uzdrowiska uzyskał funkcję rekreacyjną. Można podziwiać z niego widok na Grand Hotel, port morski Gdańsk oraz Kępę Redłowską. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Kometa Leonard pojawi się nad Polską. Wiemy, kiedy będzie można ją obserwować

Czytaj więcej >

Polska

Stacje narciarskie w Małopolsce rozpoczęły naśnieżanie stoków

Czytaj więcej >

Polska

Weekend w górach może być niebezpieczny. Przewidywane alerty przed śniegiem

Czytaj więcej >

Polska

Tatry. Turyści zwozili kolegę ze szlaku taczką. 24TP: był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Polska

Dwucyfrowy mróz na Śnieżce. Temperatura odczuwalna spadła poniżej -30 stopni

Czytaj więcej >

Polska

Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu i śniegu. Trudne warunki na szlakach

Czytaj więcej >