Turysci.pl
hotele w warmińsko-mazurskim

Fot. pixabay.com/ davidlee770924

Hotelarze z Warmii i Mazur ogłosili protesty w Warszawie. Odbędą się 1 marca

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotele na Warmii i Mazurach decyzją rządu musiały zostać od soboty zamknięte. Przedsiębiorcy twierdzą, że zostali potraktowani niesprawiedliwie i zapowiedzieli protesty, które mają odbyć się w poniedziałek 1 marca w Warszawie.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu, hotele w większości Polski mogą funkcjonować pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego. Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie. Ma to związek z dużym przyrostem zakażeń Covid-19 w tym regionie.

Hotele na Warmii i Mazurach zamknięte. Przedsiębiorcy zapowiadają protesty

Od 27 lutego w województwie warmińsko-mazurskim ponownie zamknięto m.in. hotele, co wzbudziło olbrzymi sprzeciw ze strony przedsiębiorców. Wskazują oni na brak logiki i konsekwencji w działaniach rządu i zapowiedzieli protesty w Warszawie na 1 marca.

Zebraliśmy kilkaset podpisów pod naszą petycją do rządu. Płyną do nas wyrazy poparcia. W poniedziałek jedziemy do Warszawy protestować – mówi Krzysztof Przyłucki, właściciel hotelu na Mazurach.

– Kiedy było dużo zachorowań na Śląsku czy Warszawie, to nikt nie zamknął całego województwa. Warmia i Mazury zostały potraktowane niesprawiedliwie – mówi przedsiębiorca z miejscowości Łękuk Mały w okolicach Giżycka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Mimo rządowych restrykcji, na ulicach miast oraz nad jeziorami można spotkać turystów. Jak informuje portal Money.pl, parking w okolicach kompleksu CRS Ukiel nad jez. Krzywym na pewno nie świecił w sobotę pustkami. Nad samym zbiornikiem wodnym można było spotkać spacerowiczów, jednak było ich mniej niż w poprzednie weekendy.

Przyjechaliśmy do Olsztyna na jeden dzień, żeby pospacerować i wieczorem wracamy. Oczywiście, że się boimy wirusa – mówi w rozmowie z portalem money.pl pan Andrzej, który postanowił spędzić z rodziną sobotnie popołudnie nad jeziorem w stolicy Warmii i Mazur.

W kontrolę hoteli pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów epidemicznych. Warmińsko-mazurscy policjanci wspomagali służby sanitarne w ich pracy jak dotychczas. Wczoraj informowaliśmy o kontroli w jednym z hoteli w Mikołajkach.

Funkcjonariusze podejmują interwencje wobec osób niestosujących się do obowiązujących ograniczeń. Sprawdzają m.in., czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zakrywania nosa i ust w określonych sytuacjach i miejscach. Wspierają również służby sanitarne w zakresie prowadzonych kontroli. Policjanci interweniują, tak jak to było też do tej pory, w każdym przypadku zgłoszonego im łamania prawa – mówi Tomasz Markowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >