Turysci.pl
pogoda usa

fot. Twitter/ @Imposter_Edits

Tornada w USA. Spadające drzewa uderzały w kampery. Są ofiary

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Gwałtowna pogoda w USA doprowadziła do śmierci trzech osób i pozbawiła tysiące ludzi dachu nad głową. W kilku stanach odnotowano tornada, a także burze.

Pogoda w USA jest obecnie bardzo gwałtowna. W poniedziałek i wtorek silne burze wystąpiły na obszarze od Karoliny po Luizjanę i Texas. Również w części Doliny Ohio i w rejonie środkowych Appalachów doszło do wyładowań atmosferycznych.

Śmiertelny wypadek w Tennessee

Do śmiertelnego wypadku doszło w hrabstwie Weakley w stanie Tennessee we wtorek. Spadające drzewo uderzyło w kamper, zabijając znajdującą się w środku kobietę. Lokalne media informują, że ofiara spała wówczas w swoim łóżku. Co najmniej sześć mobilnych domów zostało tej nocy zniszczonych.

Śmierć poniosły również dwie osoby ze stanu Georgia, gdzie również wystąpiło załamanie pogody. Natomiast w Filadelfii porywy wiatru osiągały prędkość 120 kilometrów na godzinę. Zdaniem służb we wtorek dwa tornada mogły przejść przez Alabamę.

- To jest bardzo niebezpieczna sytuacja. Te burze mają potencjał, aby spowodować poważne obrażenia i znaczne szkody majątkowe - informowała Narodowa Służba Pogodowa (NWS), cytowana przez TVN24.

Tanzania zaostrza przepisy graniczne

Tanzania zaostrza restrykcje. Testy obowiązkowe, kwarantanna dla niektórych

CZYTAJ DALEJ

Gwałtowne zjawiska pogodowe również w Teksasie

Dwa tornada przeszły również przez hrabstwa Ellis w Teksasie w nocy z poniedziałku na wtorek. Osiem osób zostało rannych. W poniedziałek wieczorem natomiast tornado pojawiło się na północny zachód od miasta Blum.

W wyniu tornada, które przeszło w hrabstwie Ellis, około 50 budynków uległo zniszczeniu. Przez całą noc ratownicy wyciągali mieszkańców spod gruzów. Na ten moment nie ma wiadomości o ofiarach śmiertelnych.

W mieście Blum zniszczone zostały dachy budynków. Silny wiatr przewracał nawet ciężarówki na autostradach, a z powodu połamanych drzew kilka domów uległo zniszczeniu.

Co najmniej 100 tysięcy mieszkańców stanu Missisipi zostało odciętych od prądu w wyniku ostatnich zdarzeń. Do awarii doszło także w stanach Arkansas, Georgia, Karolina Północna i Wirginia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >