Turysci.pl

fot. Facebook.com/Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR

TOPR wznowił na jeden dzień poszukiwania zaginionej turystki w rejonie Hali Gąsienicowej

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

TOPR wznowił w ostatnim tygodniu maja - na jeden dzień - poszukiwania zaginionej turystki, Joanny Felczak. Służby, wraz z wyszkolonymi psami, przeszukiwały rejon Hali Gąsienicowej. Wykorzystano zalegający tam śnieg, bez którego trudno było dotrzeć w ten region latem.

  • Joanna Felczak ostatni raz była widziana 20 września 2020 roku w schronisku Murowaniec. Do tej pory nie wiadomo, co się z nią stało

  • TOPR na jeden dzień wznowił poszukiwania, by przeszukać region Hali Gąsienicowej, w którym zalega śnieg. Wcześniej trudno było tam dotrzeć

  • Niestety poszukiwania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Służby liczą na dodatkowe informacje i sugestie od osób, które mogą coś wiedzieć o zaginionej turystce

TOPR w ostatnim tygodniu maja ponownie wyruszył na poszukiwania 40-letniej turystki, Joanny Felczak. Kobieta zaginęła 20 września 2020 roku w Tatrach i do tej pory nie wiadomo, co się z nią dzieje.

TOPR wznowił poszukiwania Joanny Felczak

Po raz ostatni Joanna Felczak była widziana w schronisku Murowaniec, które znajduje się na Hali Gąsienicowej. Wiadomo, że w sobotę 19 września nocowała w pensjonacie w Zakopanem przy ul. Karłowicza. Po wyjściu z górskiego schroniska ślad po niej zaginął.

Ostatnie logowanie telefonu kobiety zanotowano w okolicy Hali Gąsienicowej. W lecie w ten region trudno było dotrzeć, dlatego TOPR postanowił na jeden dzień wznowić poszukiwania, gdy zalega tam pokrywa śnieżna umożliwiająca przeszukanie terenu.

Do akcji ruszyło 24 ratowników oraz trzy psy lawinowe. Jak podaje Gazeta Krakowska, przeszukano rejon gęstej kosówki, który w lecie był nieosiągalny. W poszukiwaniach uczestniczył również śmigłowiec transportujący wyszkolone czworonogi wraz z ich opiekunami.

Jak przekazał TOPR, cytowany przez GK, niestety akcja nie przyniosła rezultatów. Naczelnik formacji, Jan Krzysztof, poinformował, że służby nie trafiły na żaden ślad. Zaznaczył, że możliwe jest kolejne wznowienie poszukiwań, jeśli do ratowników dotrze jakaś nowa informacja lub sugestia, mogąca wskazać kierunek lub miejsce pobytu 4-letniej turystki. W sieci opublikowane zostały również zdjęcia poszukiwanej, które obejrzeć można w poście zamieszczonym poniżej.

https://www.facebook.com/1909.topr/posts/1380034432204012

Każda osoba, która ma jakiekolwiek informacje dotyczące pani Joanny Felczak, proszona jest o zgłoszenie tego odpowiednim służbom. Liczy się każdy szczegół, który może pomóc w jej odnalezieniu.

Tajemnicze zaginięcie Joanny Felczak w Tatrach

Zaginiona 40-latka wyszła z pensjonatu, w którym wynajmowała pokój, około godziny 8 rano 20 września 2020 roku. Na miejscu zostawiła wszystkie swoje rzeczy osobiste.

Jak wskazują media, wykupiła bilet na kolejkę na Kasprowy Wierch, lecz nie wsiadła do wagonika. Pojawiały się głosy, że planowała zdobyć Świnicę i Kościelec, a być może też Granaty. Udało się ustalić jedynie, że dotarła do Hali Gąsienicowej. Jak wynika z nagrań z monitoringu schroniska, była tam 20 września około godziny 11:30.

Po wyjściu ze schroniska miała kierować się ku rozwidleniu szlaków na Czarny Staw, Kuźnice i Kasprowy Wierch. Nie wiadomo, co stało się z nią później. Po pojawieniu się wiadomości o jej zaginięciu, służby rozpoczęły szeroko zakrojone poszukiwania.

Brali w niej udział ratownicy TOPR, policjanci oraz strażacy. Zaangażowano także śmigłowiec i psy tropiące, niestety nie przyniosło to żadnych efektów. Poszukiwania pani Joanny wznawiano już wcześniej kilkukrotnie, zawsze jednak bez rezultatów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Krakowska

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Najpiękniejsze drewniane kościoły w Małopolsce. Wyrusz na wyprawę wyjątkowym szlakiem
Czytaj więcej >

Polska

Wiosenny baby boom we Wrocławiu. Tymi narodzinami chwali się prezydent miasta
Czytaj więcej >

Polska

Znalazł w rowie żółwia i od razu wezwał pomoc. Ogromny gad mógłby odgryźć mu dłoń
Czytaj więcej >

Polska

Akcja ratunkowa w Tatrach. Mężczyźni utknęli na szczycie. Koczowali tam całą noc
Czytaj więcej >

Polska

Duża zmiana dla turystów wylatujących do Chorwacji. To ukróci kolejki na lotniskach
Czytaj więcej >

Polska

Polskie Malediwy można zwiedzać za darmo. Niesamowite, co skrywa turkusowa woda
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]