Turysci.pl
Andrzej Gut-Mostowy o turystyce w czasie wakacji

fot. pixabay.com/PhotoMIX-Company/zdjęcie poglądowe

Andrzej Gut-Mostowy: W sezonie letnim fundamentem będzie rozwój turystyki krajowej

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Andrzej Gut-Mostowy podczas konferencji prasowej zdradził Polakom, jak będą wyglądały tegoroczne wakacje. Jak stwierdził, w lecie sektor turystyczny może się spodziewać podobnych obrotów, jak w latach przed pandemią. Polityk pokłada nadzieję w wyjazdach krajowych, na które zdecyduje się wielu rodaków.

  • Andrzej Gut-Mostowy stwierdził, że w czasie wakacji branża turystyczna będzie miała obroty podobne do tych sprzed pandemii

  • Polityk podkreśla, że „fundamentem będzie rozwój turystyki krajowej"

  • Wielu Polaków ma zrezygnować z podróży zagranicznych, a zamiast nich wypoczywać w Polsce, co pomoże polskim przedsiębiorcom

We wtorek odbyła się konferencja prasowa wiceministra rozwoju, pracy i technologii, odpowiedzialnego za sektor turystyczny w Polsce, Andrzeja Guta-Mostowego. Podczas wystąpienia polityk przedstawił przedsiębiorcom bardzo optymistyczne prognozy na wakacje.

Andrzej Gut-Mostowy wierzy w krajowe wakacje Polaków

Zdaniem ministra w czasie tegorocznych wakacji i całego sezonu letniego sektor turystyczny w Polsce będzie mógł cieszyć się podobnymi obrotami, jak miało to miejsce w latach przed pandemią koronawirusa. Andrzej Gut-Mostowy stwierdził w Nowym Targu, że fundamentem turystyki będą wyjazdy krajowe podróżnych.

W czasie wystąpienia polityk przybliżył wyniki badań przeprowadzanych w jego resorcie. Zaznaczył, że wielu Polaków zdecyduje się w tym roku „przełożyć część wyjazdów zagranicznych na rynek krajowy".

Paragon z Kołobrzegu opisywany przez czeskie media

W Czeskich mediach piszą o cenach w polskich kurortach nad morzem

CZYTAJ DALEJ

Zgodnie z jego słowami, mowa tu jest o kilku lub nawet kilkunastu procentach wyjazdów. Zaznaczył jednak, że w grę wchodzi naprawdę duża kwota, ważna dla przedsiębiorców.

Wszystkie atrakcje turystyczne, wszystkie regiony turystyczne w Polsce mogą oczekiwać wzmożonego ruchu turystycznego – zapewniał Andrzej Gut-Mostowy.

Duża liczba turystów przełożyć się ma na znaczne zyski, czego właściciele hoteli, restauracji i innych obiektów związanych z turystyką bardzo potrzebują. Przypomnijmy, że sektor ten był jednym z najbardziej poszkodowanych w wyniku ogólnopolskich lockdownów i obostrzeń pandemicznych. Hotele zresztą nadal przyjmować mogą jedynie 50 proc. gości i wciąż nie wiadomo, czy ograniczenie to zostanie zmodyfikowane na wakacje.

W jakich miejscach będą wypoczywać Polacy?

W dalszej części przemówienia Andrzej Gut-Mostowy postanowił przeanalizować cele turystycznych wyjazdów Polaków w tym roku. Eksperci są zgodni co do tego, że więcej osób wybierze miejsca na uboczu, z daleka od tłumów i największych miast.

Podobne zdanie w tej sprawie ma minister. Zaznaczył, że obecnie Polacy są zainteresowani wakacjami na łonie natury, atrakcyjnymi pod względem przyrodniczym. Stwierdził, że mniejszą frekwencją w czasie wakacji będą cieszyły się duże miasta turystyczne.

Zyskać na tym natomiast mają gospodarstwa agroturystyczne oraz regiony nadmorskie, górskie i Mazury. Andrzej Gut-Mostowy podkreślił, że branża turystyczna musi być przygotowana na te nowe preferencje wyjazdowe Polaków. Zaznaczył też rolę Polskiego Bonu Turystycznego w motywowaniu turystów do wyjazdów krajowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Konferencja prasowa

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >