Turysci.pl
gubałówka

fot. Flickr/ Jose A./ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/ (zdjęcie ilustracyjne)

Tłumy w restauracji na Gubałówce w sobotę. Pokazali zdjęcia

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Gubałówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem również w czasie pandemii. Widać to po wczorajszych zdjęciach, którymi podzieliła się czytelniczka lokalnej gazety. Tłumy przesiadywały pod znajdującą się na Gubałówce restauracją.

Gubałówka jest jednym z najpopularniejszych punktów podczas wycieczki do Zakopanego. Wiele osób postanowiło skorzystać z pięknej pogody i wjechać kolejką na szczyt. Zdjęcia czytelniczki opublikował Tygodnik Podhalański.

Turyści tłumnie ruszyli na Gubałówkę

Czytelniczka Tygodnika Podhalańskiego podzieliła się zdjęciami, na których widać tłumy turystów siedzących przy stolikach znajdującej się tam restauracji. Jak twierdzi, wielu wjechało na szczyt kolejką.

Przypomnijmy, że kolej linowa na Gubałówkę jest czynna, jednak może służyć jedynie do celów transportowych. Wejście do środka ze sprzętem narciarskim lub snowboardowym jest obecnie zakazane ze względu na obowiązujące restrykcje sanitarne.

W związku z pandemią koronawirusa w kolejce obowiązują nowe zasady. Wprowadzono 2-krotne ograniczenie przepustowości przewozowej. Jednorazowo do kolejki mogą wsiąść zatem 64 osoby.

Nagranie trąby wodnej z Zatoki Puckiej

Trąba wodna nad Zatoką Pucką. Wyglądała jak niewielkie tornado

CZYTAJ DALEJ

Do dyspozycji turystów są również stanowiska do dezynfekcji rąk w ogólnodostępnych miejscach. PKL prowadzi również regularne odkażanie powierzchni wspólnych, wagonów, uchwytów, poręczy, terminali płatniczych, biletomatów.

W wyższych partiach gór warunki wciąż zimowe

Chociaż pogoda w większości kraju w końcu daje odczuć wiosnę, w wyższych partiach Tatr (powyżej górnej granicy lasu) nadal panują warunki zimowe. Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed śniegiem na trasach.

- Zalegający na szlakach śnieg jest w godzinach porannych twardy i zmrożony. W godzinach popołudniowych robi się w wielu miejscach mokry i grząski. Na graniach utworzyły się nawisy śnieżne - czytamy w komunikacie TPN.

Władze parku przypominają, że poruszania się w warunkach zimowych wymaga doświadczenia, a także umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego oraz dostosowania trasy do warunków.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >