Turysci.pl
Kasprowy Wierch

fot. Pixabay/ polityk

Tłumy w kolejce na Kasprowy Wierch. Trzeba było czekać nawet 4 godziny

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kasprowy Wierch przeżywał w środę prawdziwe oblężenie - najwytrwalsi stali w kolejce po bilet nawet cztery godziny. W sieci pojawiło się zdjęcie tłumów turystów czekających w na wjazd kolejką linową na szczyt.

Wjazd na Kasprowy Wierch dla wielu turystów jest obowiązkowym punktem podczas wyjazdu w Tatry. Ładna pogoda sprawiła jednak, że wielu turystów wpadło na ten sam pomysł, a pod kolejką linową ustawiła się kolejka ludzi.

37859977821 5f08a1e19d k

Czechy zaostrzają przepisy graniczne. Bez kwarantanny tylko z zaświadczeniem lub tranzytem

CZYTAJ DALEJ

Dwie kolejki na Kasprowy

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w polskich Tatrach. Pozwala ona dotrzeć szczyt góry w zaledwie 20 minut. Najpierw trzeba jednak swoje odczekać w kolejce.

W sezonie wakacyjnym co roku pod kasami do kolejki tłoczą się tłumy turystów, którzy chcą wjechać na Kasprowy Wierch. Tak było i tym razem, gdy tylko pogoda uległa poprawie.

W czwartek 8 lipca na profilu „Aktualna sytuacja w Tatrach" na Facebooku pojawiło się zdjęcie przedstawiające tłumy turystów czekających na zakup biletu i wjazd kolejką na górę. Jak czytamy, niektórzy czekali w kolejce nawet cztery godziny.

- Ustawcie się w niej rano, lub zmieńcie cel, jak nie macie biletu zakupionego online - ostrzega facebookowy profil „Aktualna sytuacja w Tatrach".

Kolejka na Kasprowy pomaga dotrzeć na szczyt osobom, które z jakiegoś powodu nie są w stanie lub zwyczajnie nie chcą wspiąć się o własnych siłach. Wielu komentujących zadrwiło jednak z osób czekających w kolejce.

- Zanim ostatni gość dojdzie do kasy, mógłby być co najmniej w połowie drogi na Kasprowy, poruszając się niezwykle malowniczą trasą spacerową, oglądając całą panoramę Tatr i podziwiając Zakopane z górskiej perspektywy - napisał w komentarzu jeden z internautów.

Wybierając się na Kasprowy Wierch kolejką warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej. Jest to jednak droższa opcja - w sezonie wysokim za bilet normalny góra-dół w kasie w Kuźnicach trzeba zapłacić 99 zł, natomiast online lub w biletomacie - 119 zł.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >