Turysci.pl
Tatry (3)

fot. Facebook/ Aktualne warunki w górach/ Przewodnik Tatrzański Maja Sindalska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

12 Września 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W Tatrach w dalszym ciągu można spotkać tłumy turystów. Widać to szczególnie na najpopularniejszych szlakach, gdzie formują się długie kolejki na szczyt. Ostatniej soboty trzeba było czekać dwie godziny, aby wejść na Rysy.

Wakacje w Tatrach w tym roku były rekordowe pod względem frekwencji. Chociaż sezon teoretycznie już się skończył, w drugi weekend września na szlakach wciąż pojawiają się tłumy.

Anglia

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

CZYTAJ DALEJ

Kolejki na tatrzańskich szlakach

Zdjęcie wypełnionego szlaku na Rysy pojawiło się na profilu Aktualne warunki w górach na Facebooku. W opisie przeczytać można relację Mai Sindalskiej - przewodniczki górskiej, która wchodziła na szczyt w sobotę 11 września.

- Ludzi masa i wcale mnie to nie dziwi, taka pogoda! Szlak suchy, częściowo naprawiony. Schodzimy na stronę słowacką. Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h od strony polskiej z parkingu - pisze przewodniczka, zaznaczając, że szli powoli.

Jak dodała, turyści w kolejkach zachowują się kulturalnie. Tylko czasem ktoś próbował się wepchnąć, co spotykało się z krytyką innych osób czekających w kolejce.

Grupa zdecydowała się na zejście od strony słowackiej, gdzie również było dużo ludzi. Po godzinie 14 obyło się bez większych zatorów, jednak w kolejce do toalety stało po 15 osób, co oznaczało pół godziny czekania. Pełny był również parking Popradske Pleso.

W tygodniu szlak na Rysy pozostaje zamknięty

Przypomnijmy, że od 1 września do odwołania czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku: Czarny Staw pod Rysami – Rysy pozostaje zamknięty w obu kierunkach. Wyjątek stanowią jedynie weekendy.

Remont szlaku na Rysy potrwa ok. 2-3 tygodnie, w zależności od warunków pogodowych. Turyści, którzy chcą zdobyć szczyt w tygodniu mogą oczywiście zrobić to wchodząc od strony słowackiej.

- W przypadku wybierania się w weekend na Rysy należy zachować szczególną ostrożność. Na szlaku znajduje się sporo luźnych skał, a oznaczenie szlaku na niektórych odcinkach może być niewidoczne - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Aktualne warunki w górach, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >