Turysci.pl
morze

fot. Pixabay/ kaboompics (zdjęcie ilustracyjne)

Tłumy turystów nad morzem w długi weekend. Niektórzy jednaka znajdują powody do narzekania

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści na czerwcowy długi weekend tłumnie wyruszyli nad morze. Wielu z nich chętnie wybrało Sopot. W większości Polacy są zadowoleni ze swojego wyboru, jednak zdarzają się wyjątki.

Polskie morze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem podczas tegorocznej czerwcówki. Od wczoraj zjeżdżają tam prawdzie tłumy, a policja zwiększyła kontrole na drogach. Na miejscu można spotkać ludzi spacerujących po sopockim molo.

Tłumy turystów nad polskim morzem

Na nagraniach WP z Sopotu widać, że liczba turystów na molo dopisuje. Wielu z nich cieszy się z pierwszego od dawna ciepłego weekendu. Niektórzy przyjezdni kąpią się nawet w morzu.

- Nawet w porównaniu z latem wydaje się, że jest dużo ludzi. Jak to ktoś kiedyś powiedział, nad morzem ludzi tyle, co stonki w latach 60. - śmieje się jedna z turystek na molo w Sopocie w rozmowie z dziennikarzem WP.

Sopot

Sopot, godz. 11, fot. sopot-molo.webcamera.pl

Jest to również pierwszy od miesięcy długi weekend, kiedy turyści mogą nie tylko przenocować w hotelu, ale również zjeść obiad w restauracji, czy skorzystać z niektórych atrakcji turystycznych.

Oszustwo na Gubałówce

„Koniki" pod Gubałówką. Oszukują turystów i sprzedają drożej bilety

CZYTAJ DALEJ

- W Sopocie jest dużo ludzi, którzy cieszą się, że mogą chodzić bez masek - mówi inna turystka. - Natomiast oczywiście mam maseczkę przy sobie.

Duże zainteresowanie turystów widać również po liczbie rezerwacji w hotelach - według danych Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej obłożenie hoteli nad Bałtykiem przekroczyło 80 procent. W niektórych obiektach brakuje wolnych miejsc.

- Dzień przed rezerwowaliśmy i był problem - mówi turysta na molo w Sopocie. - Taniej wyszłyby Malediwy.

Inny turysta przyznał, że ceny są wyższe niż w zeszłym roku i można odczuć to na własnej kieszeni, jednak nie są to jeszcze kwoty z kosmosu.

Warto pamiętać, że na ceny pobytu składa się bardzo wiele czynników, jak m.in. koszty prądu, żywności czy usług, na przykład pralni czy sprzątania, które w Polsce są bardzo wysokie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Podobne artykuły

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >
PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >