Turysci.pl
Kołobrzeg

fot. Pixabay/ ivabalk

Tłumy turystów na plaży w Kołobrzegu

19 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kołobrzeg przeżywa obecnie prawdziwe oblężenie turystów. Jest to bardzo długo oczekiwany widok, ponieważ ze względu na zimny maj plaża nie cieszyła się zbytnią popularnością. Teraz jednak nad polskie morze nadciągnęła fala upałów, a wraz z nią tłumy plażowiczów.

W Kołobrzegu panują temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza, a na niebie nie znajdziemy ani jednej chmurki. Wszystko to sprawiło, że od rana na plaży wypoczywają tłumy turystów.

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

CZYTAJ DALEJ

Upalny dzień w Kołobrzegu i tłumy turystów

Wielu turystów od samego rana wygrzewa się na piasku, nie brakuje również osób, które spacerują w okolicznych parkach i na deptakach. Weekend przyniósł słoneczną pogodę nad morzem, co przyjezdni z chęcią wykorzystują.

- Przede wszystkim przyjechaliśmy odpocząć, zrelaksować się. Wiaterek pięknie powiewa w tej chwili. Plaża może jutro. Kawka mrożona, spacerek po molo - mówią turyści cytowani przez Radio Szczecin.

RCB ostrzega przed upałami

Jak poinformowało na swoim Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w najbliższych dniach w całej Polsce będzie upalnie. Temperatura maksymalna w niektórych regionach może sięgać nawet 35 st. C.

W takich warunkach pogodowych należy ograniczyć przebywanie w słońcu, a przebywając w domu w ciągu dnia warto zamknąć i zasłonić okna, aby nie nagrzewać pomieszczenia.

Jeżeli jednak zdecydujemy się wyjść na zewnątrz, koniecznie trzeba pamiętać o nakryciu głowy i stosowaniu kremów z filtrami UV.

Podczas upałów nie zaleca się picia alkoholu, ponieważ odwadnia on organizm. Zamiast tego należy pić dużo niegazowanej wody.

Należy również pamiętać o bezpieczeństwie innych - pod żadnym pozorem nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. Może doprowadzić to do tragedii.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">W najbliższych dniach w całej Polsce będzie upalnie. Temperatura może sięgać nawet 35st. C.<br>Pamiętaj:<br>👉ogranicz przebywanie w słońcu,<br>👉pij dużo wody,<br>👉noś nakrycie głowy,<br>👉ogranicz picie alkoholu,<br>👉 nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w zamkniętym samochodzie. <a href="https://twitter.com/IMGWmeteo?ref_src=twsrc%5Etfw">@IMGWmeteo</a> <a href="https://t.co/3IFYhL20i7">pic.twitter.com/3IFYhL20i7</a></p>&mdash; Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) <a href="https://twitter.com/RCB_RP/status/1406196580772876290?ref_src=twsrc%5Etfw">June 19, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Szczecin, RCB

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >