Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tłumy turystów na plaży w Kołobrzegu
Ania Radke
Ania Radke 19.06.2021 14:26

Tłumy turystów na plaży w Kołobrzegu

Kołobrzeg
fot. Pixabay/ ivabalk

Kołobrzeg przeżywa obecnie prawdziwe oblężenie turystów. Jest to bardzo długo oczekiwany widok, ponieważ ze względu na zimny maj plaża nie cieszyła się zbytnią popularnością. Teraz jednak nad polskie morze nadciągnęła fala upałów, a wraz z nią tłumy plażowiczów.

W Kołobrzegu panują temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza, a na niebie nie znajdziemy ani jednej chmurki. Wszystko to sprawiło, że od rana na plaży wypoczywają tłumy turystów.

Upalny dzień w Kołobrzegu i tłumy turystów

Wielu turystów od samego rana wygrzewa się na piasku, nie brakuje również osób, które spacerują w okolicznych parkach i na deptakach. Weekend przyniósł słoneczną pogodę nad morzem, co przyjezdni z chęcią wykorzystują.

- Przede wszystkim przyjechaliśmy odpocząć, zrelaksować się. Wiaterek pięknie powiewa w tej chwili. Plaża może jutro. Kawka mrożona, spacerek po molo - mówią turyści cytowani przez Radio Szczecin.

https://www.facebook.com/RadioSzczecin/posts/10157984734837127

RCB ostrzega przed upałami

Jak poinformowało na swoim Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w najbliższych dniach w całej Polsce będzie upalnie. Temperatura maksymalna w niektórych regionach może sięgać nawet 35 st. C.

W takich warunkach pogodowych należy ograniczyć przebywanie w słońcu, a przebywając w domu w ciągu dnia warto zamknąć i zasłonić okna, aby nie nagrzewać pomieszczenia.

Jeżeli jednak zdecydujemy się wyjść na zewnątrz, koniecznie trzeba pamiętać o nakryciu głowy i stosowaniu kremów z filtrami UV.

Podczas upałów nie zaleca się picia alkoholu, ponieważ odwadnia on organizm. Zamiast tego należy pić dużo niegazowanej wody.

Należy również pamiętać o bezpieczeństwie innych - pod żadnym pozorem nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. Może doprowadzić to do tragedii.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">W najbliższych dniach w całej Polsce będzie upalnie. Temperatura może sięgać nawet 35st. C.<br>Pamiętaj:<br>👉ogranicz przebywanie w słońcu,<br>👉pij dużo wody,<br>👉noś nakrycie głowy,<br>👉ogranicz picie alkoholu,<br>👉 nie zostawiaj dzieci ani zwierząt w zamkniętym samochodzie. <a href="https://twitter.com/IMGWmeteo?ref_src=twsrc%5Etfw">@IMGWmeteo</a> <a href="https://t.co/3IFYhL20i7">pic.twitter.com/3IFYhL20i7</a></p>&mdash; Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (@RCB_RP) <a href="https://twitter.com/RCB_RP/status/1406196580772876290?ref_src=twsrc%5Etfw">June 19, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script> Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Szczecin, RCB