Turysci.pl
Test na covid

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Zaoferują testy na koronawirusa za 15 zł. Indyjskie linie lotnicze chcą przyciągnąć klientów

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Indyjska linia lotnicza SpiceJet zaoferuje swoim klientom wykonanie testów na koronawirusa. Zadziwiająca jest jednak cena usługi, która wynieść ma zaledwie 299 rupii indyjskich, czyli ok. 15 zł. Chcą w ten sposób znów przyciągnąć nowych klientów.

Testy na koronawirusa są wymagane przy przekraczaniu granicy większości krajów. Niestety, wykonanie badania jest dość kosztowne - w większości miejsc należy zapłacić za nie 400-500 złotych. Indyjska linia lotnicza wychodzi jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Indyjska linia lotnicza zaoferuje testy za 15 złotych

Indyjska linia SpaceJet postanowiła zaproponować swoim pasażerom testy na koronawirusa w cenie 15 zł. Wykonywać będzie je spółka SpiceHealt. Cena 299 rupii indyjskich to zaledwie 30 proc. rynkowej ceny badania również w Indiach. Opcja ta będzie początkowo dostępna na wybranych trasach – tych z New Delhi, Bombaju i Gurgaon.

Test w punkcie badań SpiceHealth będzie wykonać mógł każdy, niezależnie od tego, czy wybiera się w podróż ze SpiceJet. Osoby podróżujące innymi liniami będą musiały jednak zapłacić trochę więcej, bo 499 rupii, czyli ok. 26 zł.

Przedstawiciel przewoźnika w rozmowie z HindustanTimes wyjaśnił również, że każdy pasażer może skorzystać ze swojego PNR (unikalnym numer generowany podczas rezerwacji klienta), aby skorzystać ze specjalnej obniżonej ceny przed podróżą lub do 30 dni po podróży.

turyści w Miami Beach

Turyści zjechali do Miami Beach. Policja interweniowała, zatrzymano 150 osób

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Firmy zapowiedziały również, że klienci będą mogli otrzymać test wysyłkowy. Za dodatkową opłatą można wykonać go bez wychodzenia z domu.

Testy na koronawirusa wymagane są niemal wszędzie

Obecnie większość państw wymaga od podróżnych okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub odbycia kwarantanny. Również w Polsce do 28 marca 2021 roku po przekroczeniu granicy transportem zbiorowym obowiązuje 10-dniowa kwarantanna, z której zwolnić może m.in. negatywny wynik badania.

W przypadku powrotu z podróży ze strefy Non Schengen istnieje możliwość wykonania testu zwalniającego z kwarantanny na wybranych lotniskach w Polsce. Taką możliwość wprowadził ostatnio port lotniczy w Gdańsku.

Niewiele jest państw, które nie wymagają na granicy żadnych zaświadczeń. Na liście dostępnych kierunków dla Polaków znajdują się Albania, Czarnogóra, Dominikana, Kostaryka, Macedonia, Meksyk i Tanzania, wraz z Zanzibarem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, Fly.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >