Turysci.pl > Covid-19

Covid-19

Pasażerowie
14.05.2023 14:04 Wakacje za granicą? Uważaj, w tych krajach nadal obowiązują obostrzenia

Zdecydowana większość wakacyjnych kierunków już w zeszłym roku otworzyła w pełni swoje granice dla zagranicznych turystów. Jednak wciąż istnieją takie miejsca, w których ograniczenia COVID-owe są aktualne. Lista wcale nie jest krótka.Epidemia COVID-19 odchodzi w zapomnienie. 28 marca 2022 r. w Polsce zostały zniesione wszystkie ograniczenia w podróżowaniu do i z naszego kraju. Większość krajów również zdecydowała się na podobny krok. Jednak nie oznacza to, że już nigdzie nie natrafimy na restrykcje COVID-owe.

Larnaka
10.07.2022 15:04 Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Europa wraca do maseczek? To stwierdzenie nie jest wcale dalekie od prawdy. Po wzroście liczby zakażeń koronawirusem władze Cypru podjęły decyzję o przywróceniu obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Niezastosowanie się do nakazu grozi podlega karze.Sezon wakacyjny w pełni! Spragnieni wypoczynku urlopowicze decydują się zarówno na zagraniczne, jak i krajowe wyjazdy, a wśród najbardziej popularnych kierunków turystycznych wymienia się Cypr. Niestety, decyzja podjęta przez cypryjskie władze może skutecznie uprzykrzyć pobyt na wyspie.

dublin-gc2969023a 1280
22.01.2022 22:22 Irlandia znosi restrykcje covidowe. Wracają m.in. restauracje i imprezy masowe

Irlandia znosi niemal wszystkie restrykcje covidowe, w tym te wprowadzone w związku z pojawieniem się wariantu Omikron. Rząd uznał dalsze utrzymywanie obostrzeń za bezcelowe i od soboty zezwolił m.in. na otwarcie w normalnym trybie pubów i restauracji.- Ludzie wiedzą, że rząd nie będzie nakładał ograniczeń na wolności osobiste na dłużej niż jest to konieczne. Dlatego od 6 rano jutro, większość restrykcji dotyczących zdrowia publicznego zostanie usunięta - ogłosił w piątek wieczorem w telewizyjnym przemówieniu premier Irlandii Micheal Martin

Adam Niedzielski
04.01.2022 22:22 Adam Niedzielski podał daty. Mogą dojść nowe obostrzenia, czy rząd szykuje restrykcje dla turystów?

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w środę 5 stycznia lub piątek 7 stycznia rząd podejmie decyzje dotyczące zaostrzenia już obowiązujących obostrzeń. Wszystko w związku z niesłabnącą czwartą falą pandemii koronawirusa. Niewykluczone, że – podobnie jak przed rokiem – dotkną one także podróżujących z oraz do Polski, jak i wypoczywających w kraju.

Izrael
04.01.2022 01:00 Izrael zmienił obostrzenia. Granice dla zaszczepionych turystów, także z Polski, będą otwarte

Izraelski resort zdrowia poinformował o złagodzeniu części dotychczasowych restrykcji dla podróżujących. Zmiany obejmą między innymi turystów z Polski, wejdą zaś w życie już 9 stycznia.

certyfikat Covid
03.01.2022 22:22 Ważność certyfikatów covidowych skrócona. MZ podało szczegóły

1 lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym zostanie skrócona do 270 dni – wynika z komunikatu Ministra Zdrowia. Skrócony zostanie także okres ważności dokumentu po dawce przypominającej.Certyfikaty COVID do tej pory ważne były przez 12 miesięcy od przyjęcia pełnego preparatu. Następnie ogłoszono, że przyjmując dawkę przypominającą, można wydłużyć jego ważność o kolejny rok. Od 1 lutego oba te terminy ulegną jednak skróceniu.

airport-g7cee2f24d 1280
10.01.2021 22:22 Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Skorzystają zaszczepieni turyści

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział złagodzenie restrykcji wjazdowych. Skorzystają przede wszystkim zaszczepieni turyści, którzy nie będą musieli już wykonywać testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy. Wielka Brytania zaostrzyła swoje przepisy graniczne w pierwszej połowie grudnia 2021 roku. Wprowadzono wówczas wymóg wykonywania testów na obecność COVID-19 przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii oraz w ciągu dwóch dni po przekroczeniu granicy.Brytyjski rząd jednak bardzo szybko zdecydował się na poluzowanie tych obostrzeń. 5 stycznia premier Boris Johnson zapowiedział złagodzenie przepisów sanitarnych dotyczących wjazdu do kraju dla zaszczepionych turystów.