Turysci.pl
airport-g7cee2f24d 1280

fot. Pixabay/ Skitterphoto

Nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Skorzystają zaszczepieni turyści

11 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział złagodzenie restrykcji wjazdowych. Skorzystają przede wszystkim zaszczepieni turyści, którzy nie będą musieli już wykonywać testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy.

Wielka Brytania zaostrzyła swoje przepisy graniczne w pierwszej połowie grudnia 2021 roku. Wprowadzono wówczas wymóg wykonywania testów na obecność COVID-19 przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii oraz w ciągu dwóch dni po przekroczeniu granicy.

Brytyjski rząd jednak bardzo szybko zdecydował się na poluzowanie tych obostrzeń. 5 stycznia premier Boris Johnson zapowiedział złagodzenie przepisów sanitarnych dotyczących wjazdu do kraju dla zaszczepionych turystów.

Wielka Brytania łagodzi przepisy wjazdowe

- Obowiązek wykonywania testów przed przekroczeniem granicy zniechęcił wielu ludzi do podróżowania. Turyści bali się, że pozostaną uwięzieni w kraju, co będzie dla nich dodatkowym wydatkiem - powiedział premier.

Nowe przepisy obowiązywać będą od piątku 14 stycznia. Zgodnie z zasadami wszyscy zaszczepieni turyści, a także dzieci i młodzież do 18. roku życia nie będą już musieli okazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy wjeździe do Anglii.

Natomiast od niedzieli w pełni zaszczepieni turyści będą mogli wykonać szybki test antygenowy w ciągu dwóch dni po przybyciu do kraju. Ponadto, jeżeli wynik okaże się pozytywny, będzie można go potwierdzić za pomocą testu PCR. Podróżni oczekujący na wynik nie będą kierowani na kwarantannę, jak do tej pory.

Podobne zasady obowiązują w Irlandii

Co ciekawe, od niedawna takie same zasady zaczęły obowiązywać również w Irlandii. Zaszczepieni turyści nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku testu przy wjeździe do kraju. Natomiast niezaszczepieni nadal muszą wykonać test na obecność COVID-19 maksymalnie 72 godziny przed podróżą.

Jak stwierdził premier Irlandii Michael Martin, wymóg testowania dla wszystkich nie wpłynął na ograniczenie rozwoju nowego wariantu Omikron w kraju. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >