Turysci.pl
tanie linie

Fot. pixabay.com/ useche70

Tanie linie lotnicze przesuwają start części tras z Polski. Zamiast w marcu wystartują w maju

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tanie linie lotnicze ponownie zmieniają plany startu letniego rozkładu lotów. Kolejne trasy pod skrzydłami Ryanaira zostaną przesunięte z marca na maj. Z kolei Wizz Air już teraz planuje zawieszenie części tras po krótkim czasie od ich start

Tanie linie lotnicze prześcigają się z nowościami w ofertach na sezon letni. Jak się jednak okazuje, aby z nich skorzystać, trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej do maja. Już kilkanaście dni temu Ryanair ogłosił przesunięcie 90 tras z Polski z końca marca na początek maja, a teraz dojdą do nich następne.

Wizz Air z kolei obrał inną taktykę. Jak informuje portal Fly4Free, przewoźnik wznowi część tras pod koniec marca, jednak zrealizuje na niej tylko kilka lotów w okolicach Wielkanocy. Następnie ma je ponownie zawiesić nawet do początku czerwca.

Tanie linie opóźniają start letniego rozkładu lotów

Jak podaje portal Fly4Free, powołując się na swoich forumowiczów, zmiany dotkną m.in. Bydgoszczy, gdzie dopiero 1 maja wystartują loty do Birmingham, a 3 maja – do Luton. Wcześniej zapowiadano, że oba te połączenia zostaną uruchomione w marcu.

Rozczarowani mogą być również pasażerowie latający z Gdańska, gdzie dopiero od 2 maja wystartują loty Ryanaira do Alicante oraz Pafos na Cyprze. Opóźniony zostanie również start połączenia do Wrocławia. Trasa krajowa na Dolny Śląsk wystartuje dopiero 1 maja, a loty będą realizowane 2 razy w tygodniu (we wtorki i soboty).

Oprócz trasy do Gdańska, z Wrocławia opóźnione zostaną również połączenia do Malagi, Bergamo (obie wystartują 3 maja), Paryża Beauvais (start 2 maja w niedzielę), i Rzymu (loty od 1 maja). Fly4Free podało również listę połączeń z innych lotnisk, które nie odbędą się zgodnie z planem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

 • Modlin – Malaga (start 1 maja)

 • Modlin – Amman (start 3 maja)

 • Modlin – Ateny (start 1 maja)

 • Modlin – Barcelona (start 1 maja)

 • Modlin – Neapol (start 3 maja)

 • Modlin – Porto (start 1 maja)

 • Modlin – Pafos (start 3 maja)

 • Poznań – Bergamo (start 1 maja)

 • Poznań – Billund (start 2 maja)

 • Poznań – Wenecja Treviso (od 2 maja)

 • Kraków – Alicante (od 2 maja)

 • Kraków – Ateny (od 1 maja)

 • Kraków – Glasgow (od 2 maja)

 • Kraków – Madryt (od 2 maja)

 • Kraków – Shannon (od 3 maja)

 • Katowice – Ateny (od 2 maja)

 • Katowice – Katania (od 1 maja)

 • Katowice – Pafos (od 2 maja)

Opóźnienie tegorocznego startu letniego sezonu lotów widać szczególnie na podstawie lotniska w Pyrzowicach. Ryanair w letnim sezonie planuje wznowić 15 połączeń z tego portu. Niestety, według obecnych informacji, tylko 8 z nich wystartuje już w marcu: będą to połączenia do Dortmundu, Manchesteru, Kijowa, Londynu Stansted, Dublina, Mediolanu, Kolonii i Odessy. 7 pozostałych połączeń Ryanair wznowi dopiero w maju.

Według portalu Fly4Free może nie być to koniec cięć Ryanaira. Według prognoz przesunięte mogą zostać przeloty np. do Wielkiej Brytanii, z uwagi na liczne restrykcje dotyczące podróży, które mają zostać zniesione najwcześniej 17 maja. 

Portal Fly4Free, powołując się na uczestników forum, podaje też, że wznowienie części tras opóźni też Wizz Air. Węgierski przewoźnik już teraz anulował w kwietniu m.in. połączenia z Warszawy do Bolonii, Neapolu, Bari, Bukaresztu i Barcelony, a także z Krakowa do Barcelony.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >