Turysci.pl
tajlandia

Fot. pixabay.com/ igorovsyannykov

Tajlandia zapowiedziała otwarcie granic dla zagranicznych turystów. Padła proponowana data

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tajlandia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, którzy lubią podróżować poza utartymi szlakami. Z powodu trwającej pandemii koronawirusa, granice zostały jednak zamknięte z obawy przed rozprzestrzenianiem się pa

Branża turystyczna w Tajlandii rozpoczęła już prace nad przekonaniem władz państwa do otwarcia granic. Organizatorzy kampanii #OpenThailandSafely wyrazili nadzieje, że pierwsi turyści będą mogli pojawić się w kraju już 1 lipca. Twórcy projektu wierzą, że do tego czasu szczepienia przeciw COVID-19 będą już ogólnie dostępne na całym świecie.

Tajlandia chce otworzyć się na zagranicznych turystów

Organizatorzy akcji nie przez przypadek wybrali datę 1 lipca jako nowy start dla międzynarodowej turystyki. Tajowie chcą dać czas zarówno turystom, jak i też sobie. Przekonują, że ze wstępnych szacunków cztery miesiące wystarczą na zaszczepienie całego personelu medycznego i seniorów w Tajlandii.

Równolegle lokalne linie lotnicze i hotele będą mogły przygotowywać się do przyjęcia pierwszych gości. Według szacunków organizatorów akcji #OpenThailandSafely może minąć rok, zanim branży turystycznej uda się wrócić do stanu sprzed wybuchu pandemii koronawirusa.

Otwarcie granic w lipcu byłoby strategicznym posunięciem dla Tajlandii. Zajęlibyśmy pozycję lidera wśród azjatyckich państw, a przy okazji przygotowalibyśmy solidne podstawy do odbudowania gospodarki w przyszłym roku – komentuje Willem Niemeijer, miejscowy działacz turystyczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Inicjatorzy kampanii #OpenThailandSafely planują skierować swój wniosek do najważniejszych organów państwowych: premiera, ministra turystyki i sportu oraz gubernatora urzędu turystycznego Tajlandii. Nie jest to jednak pierwsza próba ponownego otwarcia ruchu turystycznego w tym kraju.

Władze popularnego kurortu Phuket już kilka tygodni temu przedstawiły plan szczepienia mieszkańców. Miałby on przyspieszyć przylot na miejsce zaszczepionych podróżnych z zagranicy. Wcześniej pojawił się nawet pomysł, żeby zezwalać na wjazd to Tajlandii osobom, które planują zostać tam przez kilka miesięcy. Wiązałoby się to jednak z obowiązkową kwarantanną przez pierwsze dwa tygodnie pobytu.

thailand-2065376-1280-1614941675.jpg

Tajlandia

Tajlandia, fot. Pixabay/ remideligeon

Zależność między rozpowszechnianiem się szczepionek przeciw COVID-19 a odmrażaniem światowej turystyki jest już teraz zauważalna w wielu krajach. Między innymi Gruzja i Seszele umożliwiają przyjazd wyłącznie osobom, które przyjęły dwie dawki preparatu.

Wczoraj informowaliśmy również o planach innego uwielbianego przez turystów kierunku. Aby zachęcić zagranicznych turystów do przyjazdu, na Bali mają powstać „zielone strefy", czyli miejsca, w których nie odnotowuje się nowych przypadków zachorowań na COVID-19.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: National Geographic

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >

Świat

Qantas wpuści na pokład swoich samolotów tylko podróżnych z certyfikatem szczepienia

Czytaj więcej >

Świat

PLL LOT zmienia trasy podróży samolotów. Będzie omijał Afganistan

Czytaj więcej >