Turysci.pl
zanzibar-4513192-1280-1614862206

Fot. pixabay.com/ Bobesh23

MSZ odradza podróże do Tanzanii

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

MSZ apeluje do Polaków o rezygnację z podróży, które nie są konieczne. Jednym z najbardziej odradzanych kierunków jest Tanzania, a w szczególności popularna ostatnio wyspa Zanzibar. Sytuację w tym kraju skomentowała również Ambasada RP w Dar es Salaam.

  • MSZ zaapelował o zrezygnowanie z podróży, które nie są konieczne

  • Ostatnie oficjalne dane dotyczące COVID-19 władze Tanzanii upubliczniły 29 kwietnia 2020 r.

  • Według nieoficjalnych informacji, zagrożenie takie zarówno w Tanzanii kontynentalnej, jak i na Zanzibarze, jest poważne

  • Tanzania nie wprowadziła niemal żadnych restrykcji w związku z pandemią koronawirusa

MSZ opublikował w środę 3 marca komunikat dot. sytuacji epidemicznej w Zjednoczonej Republice Tanzanii, w tym na Zanzibarze. Czytamy w nim, że resort odradza podróży w tym kierunku ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną COVID-19 na świecie. 

MSZ apeluje o rezygnację z podróży na Zanzibar

Jak czytamy w komunikacie z 3 marca, Ambasada RP w Dar es Salaam przypomina, iż ostatnie oficjalne dane dotyczące COVID-19 władze Tanzanii upubliczniły 29 kwietnia 2020 r. MSZ podkreśla również, że brak szerokiego testowania i bieżących informacji o liczbie zarażonych ze strony lokalnych władz uniemożliwiają ocenę faktycznego zagrożenia epidemicznego w tym kraju.

Polski resort przekazał, że według nieoficjalnych informacji, zagrożenie takie zarówno w Tanzanii kontynentalnej, jak i na Zanzibarze, jest poważne. Od miesięcy media obiegają informacje na temat lekceważącego podejścia władz do problemu pandemii. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Ministerstwo przypomina również turystom, którzy jednak zdecydują się na wyjazd do Tanzanii, w tym na Zanzibar, że osoby przebywające w obszarach miejskich i zatłoczonych są narażone na większe ryzyko zarażenia. W komunikacie czytamy również, że tutejszy system ochrony zdrowia może dawać ograniczone możliwości odpowiedniej opieki nad pacjentami, którzy wykazaliby poważniejsze symptomy choroby COVID-19.

MSZ zarekomendował również stosowanie maseczek ochronnych na twarz w miejscach publicznych oraz unikanie większych skupisk ludzi, utrzymywanie stosownego dystansu wobec napotykanych osób, unikanie transportu publicznego, a także szczególną dbałość o higienę, zwłaszcza częste mycie/odkażanie rąk.

W komunikacie resortu spraw zagranicznych czytamy również, że przed podróżą rekomendowane jest szczególnie staranne przygotowania do podróży, zarówno pod względem zabezpieczenia finansowego (z uwagi na ryzyko odwołanych lotów czy nagłą konieczność wykonania testów na Covid-19), jak i ubezpieczenia zdrowotnego.

Resort sugeruje również bieżące śledzenie wymagań dot. testowania na obecność koronawirusa ze strony przewoźnika oraz krajów docelowych i tranzytowych przed każdą planowaną podróżą, w tym powrotną do kraju.

Tanzania jest jednym z nielicznych państw, które nie zdecydowały się na wprowadzanie dodatkowych restrykcji przy przekraczaniu granicy, takich jak obowiązkowa kwarantanna czy negatywny wynik testu na koronawirusa. Jedynym przejawem reżimu sanitarnego jest pomiar temperatury na lotnisku. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: gov.plPodobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >