Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Szlaki dla narciarzy w Tatrach zamknięte. Przyczyną jest budząca się do życia przyroda
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 14.05.2022 11:02

Szlaki dla narciarzy w Tatrach zamknięte. Przyczyną jest budząca się do życia przyroda

Tatry
fot. Marek Rabiasz/canva.com

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały, że od 14 maja zamknięte zostaną wszystkie szlaki turystyczne w Tatrach przeznaczone dla narciarzy. Przyczyną jest budząca się do życia przyroda. Narciarze będą musieli zatem poczekać do przyszłej zimy.

TPN poinformował na swoim profilu na Facebooku, że od soboty 14 maja zamyka wszystkie trasy dla różnych form narciarstwa. Wyjątkiem jest trasa z Morskiego Oka na Rysy.

- Zamknięcie dotyczy również linii zjazdów udostępnionych dla narciarstwa ekstremalnego. Zapraszamy na szlaki skiturowe w kolejnym sezonie zimowym. Dziękujemy za wsparcie naszych działań - informują pracownicy TPN.

Trasy w Tatrach dla narciarzy zamknięte

Przyczyną zamknięcia tras zjazdowych jest budząca się do życia przyroda. - Wiosna wkracza także w Tatry - czytamy w poście TPN. Rozpoczyna się okres lęgowy dla wielu ptaków, samice różnych gatunków zwierząt za chwilę urodzą młode, niedźwiedzie budzą się ze snu, a nor wychodzą świstaki, których młode potrzebują spokoju do prawidłowego rozwoju.

Jednocześnie władze TPN przypominają, że wiosna to wciąż zalegający w Tatrach śnieg. W dzień rozmarza stając się grząskim. Mogą powstawać także lawiny śnieżne. W nocy z kolei śnieg zamarza tworząc śliską powierzchnię. To ciężkie warunki dla doświadczonych górołazów posiadających odpowiedni sprzęt.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodziny

2. Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki

3. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: podroze.radiozet.pl

Tagi: Tatry Zakopane