Turysci.pl
Taatrzański Park Narodowy przypomina o zmianach na szlakach

fot. wikimedia.org/Opioła Jerzy/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Szlak przez Wąwóz Kraków zamknięty w Dzień Dziecka

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tatrzański Park Narodowy zamyka szlak przez Wąwóz Kraków na jeden dzień - 1 czerwca. Jest to święto dzieci, wielu rodziców może szykować dla swoich pociech wycieczki w ramach niespodzianki. Warto przed wyjściem w góry zapoznać się z komunikatami TPN.

  • Szlak przez Wąwóz Kraków zamknięty w dniu 1 czerwca

  • Na trasie będą usuwane drzewa. 29 maja pogoda nie pozwoliła na zrealizowanie całości prac

  • 1 czerwca zostanie otwarty szlak między Zawratem a Świnicą. Będzie jednokierunkowy

Tatrzański Park Narodowy na swoim profilu na Facebooku przekazał ważną wiadomość dla turystów, którzy planują spędzić Dzień Dziecka ze swoimi pociechami w górach. Szlak przez Wąwóz Kraków będzie zamknięty, a w jednym kierunku uruchomiona zostanie trasa Zawrat-Świnica.

Pracownicy TPN informują również, że obecnie w Tatrach panują trudne warunki pogodowe. W wyższych partiach są typowo zimowe, miejscami nawet trafić można na oblodzenia.

Tatrzański Park Narodowy przypomina o zmianach na szlakach

Szlak prowadzący przez Wąwóz Kraków miał być zamknięty na jeden dzień, 29 maja. Niestety w tym dniu warunki atmosferyczne były niesprzyjające, bowiem padał intensywny deszcz. Ukończenie prac nie było możliwe, dlatego zakaz wejścia na trasę obowiązywał będzie jeszcze przez cały Dzień Dziecka.

Ze względu na usuwanie drzew zagrażających bezpieczeństwu turystów 1 czerwca zostaje zamknięty szlak prowadzący przez Wąwóz Kraków: od wejścia do wąwozu do Hali Pisanej (szlak żółty) – czytamy w komunikacie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

TPN ma jednak również dobrą wiadomość na Dzień Dziecka dla wszystkich turystów. 1 czerwca uruchomiony bowiem zostanie znów szlak między Zawratem a Świnicą. Jest on bardziej wymagający, szczególnie przy obecnie panującej pogodzie, dla wielu piechurów jednak stanowi jedną z najpiękniejszych tras w Tatrach.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego we wpisie na Facebooku przypominają, że na szlaku obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy prowadzący od Zawratu do Świnicy.

Trudne warunki w Tatrach

TPN w swoich postach informuje również o trudnych warunkach pogodowych, panujących obecnie w górach. Dotyczy to szczególnie wyższych partii, tak jak np. otwierający się jutro szlak Zawrat-Świnica. Jak czytamy w ostrzeżeniu, panują tam warunki typowo zimowe.

Zalega śnieg, miejscami występują oblodzenia. Wybierając się na bardziej wymagające szlaki (m.in. Zawrat – Świnica), pamiętaj, że konieczne jest posiadanie sprzętu zimowego (raki, czekan, kask, lawinowe ABC) wraz z umiejętnością posługiwania się nim – ostrzegają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje na swojej stronie internetowej, że w Tatrach obowiązuje obecnie 1 stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywę śnieżną określa się jako stabilną i dobrze związaną.

Jednocześnie ratownicy ostrzegają, że małe oraz średnie lawiny występować wciąż mogą samoistnie. Turyści proszeni są o zachowywanie szczególnej ostrożności na tych trasach, które są bardzo strome.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tatrzański Park Narodowy

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >