Turysci.pl
szlak na połoninę ceryńską zamknięty

fot. wikimedia.org/Jakub Kwaśniewicz/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Zamknęli szlak na Połoninę Caryńską do odwołania. Rozpoczynają prace remontow

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Szlak na Połoninę Caryńską od 10 marca (środa) będzie zamknięty aż do odwołania. Może to być spore utrudnienie dla turystów, zwłaszcza w obliczu ostatniej, słonecznej pogody, która w góry przyciąga wielu piechurów. Zakaz wejścia ogłoszony został z powodu rozpoczęcia prac remontowych w regionie.

  • Szlak na Połoninę Caryńską w Bieszczadach został zamknięty do odwołania

  • Zakaz wstępu obowiązuje wszystkich turystów od 10 marca 2021 roku (środa)

  • Na początkowym odcinku szlaku przeprowadzane są prace remontowe

Szlak z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską zamknięty będzie od 10 marca do odwołania. O zakazie wstępu poinformował Bieszczadzki Park Narodowy na swoim profilu na Facebooku, a także na oficjalnej stronie internetowej. Wiadomość tę podało dalej również Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Szlak na Połoninę Caryńską zamknięty

Uwaga Turyści Od 10.03.2021 r. do odwołania, odcinek szlaku czerwonego z Ustrzyk Górnych na Połoninę Caryńską zostaje zamknięty dla ruchu turystycznego – czytamy na stronie BPN oraz na jego profilu na Facebooku.

kwarantanna po przylocie do Polski - nowe zasady

Nowe przepisy ws. obowiazkowej kwarantanny po przylocie do Polski. Ozdrowieńcy zwolnieni z izolacji

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Jak wyjaśniają władze Parku, w regionie przeprowadzane są prace remontowe, które mają ułatwić wyjazdy na akcje ekipom ratunkowym.

Na początkowym odcinku szlaku przeprowadzone zostaną prace remontowe mające na celu ułatwienie dostępu dla ekip ratunkowych. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie zaleceń służb terenowych. Termin ponownego otwarcia szlaku zostanie opublikowany bezpośrednio po zakończeniu prac – czytamy we wpisie.

Szlak na Połoninę Caryńską zamknięty

Szlak na Połoninę Caryńską zamknięty/fot. wikimedia.org/Michał Kaźmierczak/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Polacy odkrywają Bieszczady

Wiadomość o zamknięciu jednego z najpopularniejszych szlaków z pewnością zasmuci wielu turystów, szczególnie że Bieszczady w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością.

Nocowanie.pl przedstawiło dane, zgodnie z którymi zainteresowanie turystów województwem podkarpackim wzrosło w 2020 roku aż o 341 proc. w stosunku do 2019 roku. Może mieć to związek z pandemią koronawirusa, gdy wielu Polaków zrezygnowało z podróży zagranicznych, odkrywając piękne miejsca w Polsce. Tendecję wzrostową przewiduje się również podczas tegorocznego sezonu urlopowego.

Podkarpackie wskoczyło na trzecie miejsce listy popularnych kierunków, rok wcześniej zajmowało piąte. Przewidujemy, że w najbliższych miesiąca ta popularność również utrzyma się na wysokim poziomie – podkreśla Kamila Miciuła z Nocowanie.pl.

Ciepłe miesiące zbliżają się wielkimi krokami, warto więc śledzić komunikaty Bieszczadzkiego Parku Narodowego i zaplanować trasę na Połoninę Caryńską szlakiem z Ustrzyk Górnych, gdy tylko będzie to możliwe.

Masyw ten rozciąga się na długości ponad 4 kilometrów, a na trzy jej wierzchołki wiedzie trasa turystyczna. Z Połoniny podziwiać można przepiękną panoramę, wraz z najwyższym szczytem Bieszczadów - Tarnicą.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >