Turysci.pl
zakopane

fot. krupowkidolne.webcamera.pl

Sytuacja w Zakopanem pierwszy dzień po otwarciu hoteli. Kwatery puste, schroniska pękają w szwach

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zakopane pierwszego dnia po otwarciu hoteli świeci pustkami. W kwaterach prywatnych bez problemu można znaleźć wolne miejsca na ten weekend. Inaczej jest w schroniskach, gdzie wszystkie pokoje są zapełnione.

Zakopane cieszy się bardzo dużą popularnością, jednak w ten weekend ich liczba jak na razie nie dopisała. W hotelach i prywatnych hotelach bez problemu da się znaleźć wolne miejsca. Nie można tego powiedzieć jednak o schroniskach, które już teraz są pełne.

W Zakopanem mniej turystów niż tydzień temu

Dzisiaj ponownie zostały otwarte hotele, które mogą działać w ściśle określonym reżimie sanitarnym. Chociaż w majówkę (gdy oficjalnie wszystko było zamknięte) pod Giewontem zjawiły się tłumy, dzisiaj Krupówkami przechadza się zdecydowanie mniej osób.

Bieżącą sytuację na Krupówkach można śledzić m.in. na kamerach internetowych Webcam. Swoje zdjęcia opublikował również Tygodnik Podhalański, który również zwrócił uwagę na znacznie mniejszą liczbę turystów niż przed tygodniem.

Kolejka na Kasprowy Wierch kursuje, ale chętnych prawie wcale nie ma. Turyści, którzy dotarli do Kuźnic wybierają raczej piesze wycieczki – tłumaczy Tygodnik Podhalański.

Niemcy

Nowe zasady dla przekraczających polsko-niemiecką granicę. Zmieniają także przepisy dla zaszczepionych i ozdrowieńców

CZYTAJ DALEJ

Inne media zwracają jednak uwagę, że turyści chętnie rezerwują z wyprzedzeniem noclegi na długi weekend w czerwcu związany ze świętem Bożego Ciała, inni wykupują już nawet terminy wakacyjne.

Zupełnie inna sytuacja panuje w schroniskach, które zgodnie z rozporządzeniem mogły otworzyć dla gości połowę swoich pokoi. Tam miejsc na bieżący weekend próżno szukać, a turyści przesuwali swoje późniejsze terminy na wcześniej.

Jak przekazała PAP, w schronisku "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej możliwe jest jeszcze znalezienie pojedynczych wolnych miejsc na nadchodzący tydzień, ale już na każdy kolejny weekend wolnych pokoi jest coraz mniej.

– Nie ma otwartych stref spa, basenów, nie ma otwartych restauracji, barów ani kawiarni, a posiłki serwowane są do pokoi i to stanowi pewien dyskomfort dla gości – tłumaczy PAP prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Elżbieta Agata Wojtowicz.

Jak wyjaśniła, osoby wybierające schroniska górskie jadą tam stricte w celach turystycznych, z planami górskimi. W takich miejscach klienci zwykle dopisują.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet, Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >