Turysci.pl
straż graniczna

fot. Pixabay/ Jorjoson

Straż Graniczna pilnie poszukuje 50 osób, które wróciły z Indii i Brazylii. Ich dane przekazują inspekcji sanitarnej

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Straż Graniczna poszukuje osób podróżujących do Polski z Indii i Brazylii. Ich dane zostaną przekazane inspekcji sanitarnej - mówiła ppor. Anna Michalska z Komendy Głównej Straży Granicznej, cytowana przez Polsat.

Polska straż graniczna przekazała, że od 26 do 29 kwietnia było łącznie 55 podróżnych powracających z Indii i Brazylii. Trwa ustalanie ich tożsamości.

Podróżni powracający do Polski z Indii i Brazylii poszukiwani

Jak przekazał podczas piątkowej konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany o zagrożenie rozprzestrzenieniem się w Polsce indyjskiego wariantu koronawirusa, osoby wracające z Indii są „wyłapywane" oraz kierowane na test, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

- Pasażerowie, którzy wracają, którzy wskazani zostają przez Straż Graniczną Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej, są wyłapywani", są obdzwaniani i muszą mieć negatywny wynik testu, by wyjść z kwarantanny - zaznaczył rzecznik.

Andrusiewicz przypomniał, że wszystkie osoby przybywające do Polski spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna. Z izolacji nie zwalnia negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany za granicą.

Lotnisko Katowice-Pyrowice. Rafa koralowa w bagażu

Turyści próbowali przywieźć do Polski rafę koralową. Zatrzymano ich na lotnisku Katowice-Pyrzowice

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że podróżni, którym została nałożona kwarantanna, mogą wykonać test w Polsce. Wówczas negatywny wynik zwolni ich z obowiązku dalszej izolacji. Dopuszczalne są zarówno testy PCR jak i antygenowe.

Straż Graniczna w rozmowie z PAP potwierdziła słowa ministra. Przekazano, że strażnicy graniczni ustalają podróżnych wracających z Indii i Brazylii.

Ppor. Anna Michalska, rzeczniczka Komendy Głównej Straży Granicznej przekazała, że dane tych osób przekazywane są do inspekcji sanitarnej. Jak dodała, w okresie od 26 do 29 kwietnia było łącznie 55 takich podróżnych.

Warto dodać, że osoby zaszczepione przeciw COVID-19 są w Polsce zwolnione z kwarantanny. Dotyczy to jednak wyłącznie osób, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia preparatem dopuszczonym do obrotu w Unii Europejskiej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >