Turysci.pl
karczma przy stoku

fot. Twitter/ @Gadzinski

Dziennikarz pokazał, co dzieje się w karczmie przy stoku. Polacy jakby zapomnieli o pandemii

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Stoki narciarskie 12 lutego mogły zostać ponownie otwarte, ale znajdujące się przy nich karczmy mogą serwować posiłki wyłącznie na wynos. Niestety, nie wszyscy stosują się do restrykcji sanitarnych. Dziennikarz Marcin Gadziński wszedł do jednej z karczm,

Podczas środowej konferencji Minister Zdrowia potwierdził, że stoki narciarskie będą mogły zostać otwarte. Tego samego dnia ogłosił jednak, że lokale gastronomiczne w dalszym ciąg będą mogły wydawać posiłki jedynie na wynos. Marcin Gadziński w jednej z karczm zastał jednak niepokojący widok.

Karczmy przy stokach oblegane przez narciarzy mimo zakazu

W związku z poluzowaniem części restrykcji wiele osób korzysta z możliwości wyjazdu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się góry, gdzie nadal trwa sezon narciarski. Niestety, każdy weekend przynosi kolejne kontrowersje w związku z natłokiem turystów. Marcin Gadziński pokazał, jak działa jedna z karczm w Białce Tatrzańskiej.

- Na stoku zarazić się nie da, tak samo na wyciągu. Bo outdoor, plus pilnowanie maseczek (naprawdę). A potem na stoku wchodzisz do niby serwującej na wynos karczmy... - skomentował swoje nagranie dziennikarz.

Na nagraniu widać pomieszczenie pełne ludzi, którzy siedzą przy stolikach, część z nich spożywała posiłki i napoje. Chociaż wiele osób tęskni za otwartymi lokalami gastronomicznymi, obecnie decyzją rządu muszą one pozostawać zamknięte, ponieważ duże nagromadzenie gości w jednym miejscu zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Nie jest to jednak pierwszy raz po luzowaniu restrykcji, gdy doszło do złamania zasad dystansu społecznego. Tydzień temu media obiegły zdjęcia kolejek przy wyciągach. We wcześniejszym artykule pokazaliśmy sytuację w Karpaczu

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, do 14 marca obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Lokale mogą podawać posiłki jedynie na wynos lub w dowozie. Nieczynne pozostają również restauracje hotelowe, które mogą dostarczać posiłki bezpośrednio do pokoi.

Minister Zdrowia ogłosił w środę, że niemal w całej Polsce zachowane zostaną dotychczasowe restrykcje dotyczące hoteli. Oznacza to, że będą mogły one udostępniać swoim gościom jedynie połowę dostępnych pokoi. Otwarte pozostaną również m.in. kina i teatry, w których połowa miejsc musi pozostawać wolna.

Inna sytuacja panuje jedynie w województwie warmińsko-mazurskim. Tam ze względu na duży przyrost zakażeń koronawirusem zamknięte zostały m.in. hotele. Wczoraj informowaliśmy o kontroli sanepidu w największym hotelu w Mikołajkach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >