Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Dziennikarz pokazał, co dzieje się w karczmie przy stoku. Polacy jakby zapomnieli o pandemii
Ania Radke
Ania Radke 28.02.2021 09:15

Dziennikarz pokazał, co dzieje się w karczmie przy stoku. Polacy jakby zapomnieli o pandemii

karczma przy stoku
fot. Twitter/ @Gadzinski

Podczas środowej konferencji Minister Zdrowia potwierdził, że stoki narciarskie będą mogły zostać otwarte. Tego samego dnia ogłosił jednak, że lokale gastronomiczne w dalszym ciąg będą mogły wydawać posiłki jedynie na wynos. Marcin Gadziński w jednej z karczm zastał jednak niepokojący widok.

Karczmy przy stokach oblegane przez narciarzy mimo zakazu

W związku z poluzowaniem części restrykcji wiele osób korzysta z możliwości wyjazdu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się góry, gdzie nadal trwa sezon narciarski. Niestety, każdy weekend przynosi kolejne kontrowersje w związku z natłokiem turystów. Marcin Gadziński pokazał, jak działa jedna z karczm w Białce Tatrzańskiej.

- Na stoku zarazić się nie da, tak samo na wyciągu. Bo outdoor, plus pilnowanie maseczek (naprawdę). A potem na stoku wchodzisz do niby serwującej na wynos karczmy... - skomentował swoje nagranie dziennikarz.

Na nagraniu widać pomieszczenie pełne ludzi, którzy siedzą przy stolikach, część z nich spożywała posiłki i napoje. Chociaż wiele osób tęskni za otwartymi lokalami gastronomicznymi, obecnie decyzją rządu muszą one pozostawać zamknięte, ponieważ duże nagromadzenie gości w jednym miejscu zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Nie jest to jednak pierwszy raz po luzowaniu restrykcji, gdy doszło do złamania zasad dystansu społecznego. Tydzień temu media obiegły zdjęcia kolejek przy wyciągach. We wcześniejszym artykule pokazaliśmy sytuację w Karpaczu

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, do 14 marca obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Lokale mogą podawać posiłki jedynie na wynos lub w dowozie. Nieczynne pozostają również restauracje hotelowe, które mogą dostarczać posiłki bezpośrednio do pokoi.

Minister Zdrowia ogłosił w środę, że niemal w całej Polsce zachowane zostaną dotychczasowe restrykcje dotyczące hoteli. Oznacza to, że będą mogły one udostępniać swoim gościom jedynie połowę dostępnych pokoi. Otwarte pozostaną również m.in. kina i teatry, w których połowa miejsc musi pozostawać wolna.

Inna sytuacja panuje jedynie w województwie warmińsko-mazurskim. Tam ze względu na duży przyrost zakażeń koronawirusem zamknięte zostały m.in. hotele. Wczoraj informowaliśmy o kontroli sanepidu w największym hotelu w Mikołajkach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet