Turysci.pl

fot. Twitter/ @Gadzinski

Dziennikarz pokazał, co dzieje się w karczmie przy stoku. Polacy jakby zapomnieli o pandemii

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Podczas środowej konferencji Minister Zdrowia potwierdził, że stoki narciarskie będą mogły zostać otwarte. Tego samego dnia ogłosił jednak, że lokale gastronomiczne w dalszym ciąg będą mogły wydawać posiłki jedynie na wynos. Marcin Gadziński w jednej z karczm zastał jednak niepokojący widok.

Karczmy przy stokach oblegane przez narciarzy mimo zakazu

W związku z poluzowaniem części restrykcji wiele osób korzysta z możliwości wyjazdu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się góry, gdzie nadal trwa sezon narciarski. Niestety, każdy weekend przynosi kolejne kontrowersje w związku z natłokiem turystów. Marcin Gadziński pokazał, jak działa jedna z karczm w Białce Tatrzańskiej.

- Na stoku zarazić się nie da, tak samo na wyciągu. Bo outdoor, plus pilnowanie maseczek (naprawdę). A potem na stoku wchodzisz do niby serwującej na wynos karczmy... - skomentował swoje nagranie dziennikarz.

Na nagraniu widać pomieszczenie pełne ludzi, którzy siedzą przy stolikach, część z nich spożywała posiłki i napoje. Chociaż wiele osób tęskni za otwartymi lokalami gastronomicznymi, obecnie decyzją rządu muszą one pozostawać zamknięte, ponieważ duże nagromadzenie gości w jednym miejscu zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Nie jest to jednak pierwszy raz po luzowaniu restrykcji, gdy doszło do złamania zasad dystansu społecznego. Tydzień temu media obiegły zdjęcia kolejek przy wyciągach. We wcześniejszym artykule pokazaliśmy sytuację w Karpaczu

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, do 14 marca obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Lokale mogą podawać posiłki jedynie na wynos lub w dowozie. Nieczynne pozostają również restauracje hotelowe, które mogą dostarczać posiłki bezpośrednio do pokoi.

Minister Zdrowia ogłosił w środę, że niemal w całej Polsce zachowane zostaną dotychczasowe restrykcje dotyczące hoteli. Oznacza to, że będą mogły one udostępniać swoim gościom jedynie połowę dostępnych pokoi. Otwarte pozostaną również m.in. kina i teatry, w których połowa miejsc musi pozostawać wolna.

Inna sytuacja panuje jedynie w województwie warmińsko-mazurskim. Tam ze względu na duży przyrost zakażeń koronawirusem zamknięte zostały m.in. hotele. Wczoraj informowaliśmy o kontroli sanepidu w największym hotelu w Mikołajkach .

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >

Polska

Lotniskowy paragon grozy. Sprawdziliśmy, ile kosztuje woda w Modlinie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >
Polska

Natalia Księżak

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >