Turysci.pl
Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym. W ruch poszły pięści

tiktok/kaelynfaria

Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym. W ruch poszły pięści

13 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska - Turyści

Sporty zimowe cieszą się równie dużą popularnością, co sporty letnie. Choć mogłoby się wydawać, że narciarstwo czy jazda na snowboardzie nie należą do dyscyplin sportów walki, tych dwoje turystów pokazało zgoła odmienny stan rzeczy na wyciągu krzesełkowym. Nagranie z ich bójki szybko podbiło sieć.

Do niecodziennego wydarzenia doszło na stoku narciarskim w Park City w stanie Utah. Dwóch mężczyzn z Florydy, którzy wsiedli razem na wyciąg krzesełkowy, postanowiło wyjaśnić między sobą konflikt kilkanaście metrów nad ziemią. Turystka, która jechała tuż za nimi, uwieczniła ich bójkę na nagraniu wideo.

Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym

Jazda na desce snowboardowej jest idealnym zajęciem, które pomoże Ci się odprężyć, a dodatkowo praktykowanie tego sportu wpływa korzystnie na zdrowie dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu. Jednak w przypadku tych dwóch turystów zdecydowanie trudno o możliwość zrelaksowania się na stoku. Sieć obiegło nagranie z amerykańskiego kurortu narciarskiego, na którym widać, jak przy pomocy siły starają się rozwiązać konflikt, który wyraźnie ich poróżnił. Najdziwniejsze w całej sprawie jest to, że robią to na wyciągu krzesełkowym 15 metrów nad ziemią.

Tak turystki ubrały się w Tatry. Groźna moda i głupota w jednym

Tak turystki ubrały się w Tatry. Groźna moda i głupota w jednym

CZYTAJ DALEJ

Turystka, która zajmowała krzesło za nimi, nagrała całe zajście. Wyraźnie widać na nim, że w ruch poszły nawet pięści. Panowie nic nie robili sobie z tego, że towarzyszy im kobieta - swoją drogą musiała być przerażona zaistniałą sytuacją.

Na miejscu interweniowała nawet policja. Funkcjonariusze zebrali zeznania od 52 i 39-latka. Rzekomo wszystko zaczęło się od tego, że starszy z nich uderzył młodszego łokciem w twarz. W odpowiedzi otrzymał kilka ciosów pięściami. Nie wiadomo, czy uderzenie było celowym działaniem czy też nieszczęśliwym wypadkiem wskutek ścisku na ławce.

- 52-latek oprócz zaprzeczenia, że chciał walczyć z drugim mężczyzną, zaprzeczył również, by uderzył go łokciem w twarz. Ze względu na sprzeczne oświadczenia obu stron, o sprawie zostanie powiadomiona Prokuratura Okręgowa - zdradzili policjanci.

Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym. W ruch poszły pięści

Nierozważne zachowanie turystów z Florydy

Oprócz tego, że mężczyźni narazili się na uszczerbek na zdrowiu, prócz samej bójki dodatkowe ryzyko stanowiła pokaźna wysokość nad ziemią. Każdy, kto chociaż raz jechał wyciągiem krzesełkowym, doskonale zdaje sobie sprawę, że zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z niego jest kluczowe w bezpiecznym przejeździe.

Nie ma się co dziwić, że tak liczna grupa internautów zdecydowała się odtworzyć nagranie. Na szczęście bójka między snowboardzistami zakończyła się jedynie złożeniem zeznań funkcjonariuszom policji. Żadnemu z nich nie stała się poważna krzywda, aczkolwiek trzeba przyznać, że walka rodem ze świata MMA na wyciągu krzesełkowym to faktycznie niebanalny pomysł.

  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

unsplash/Simon Shim

Najdziwniejsze potrawy świata. Przyprawiają o gęsią skórkę, tylko nieliczni odważyliby się ich spróbować

Każdy miłośnik podróży oraz smakowych eksperymentów doskonale wie, że niektóre dania, uchodzące za przysmak w danym kraju, w innym mogą wywoływać obrzydzenie, a nawet kontrowersje. Oczywiście nietuzinkowe potrawy to świetna okazja do poznania obcej kultury oraz poszerzanie swoich horyzontów. Czy odważyłbyś się spróbować chociaż jednej z wymienionych tutaj propozycji? Myślisz, że twoje kubki smakowe byłyby na to gotowe?

Zobacz galerię >

źródło: webniusy.com

Tagi:

Kamila Sabatowska - TuryściAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >