Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Świat > Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym. W ruch poszły pięści
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.01.2023 13:02

Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym. W ruch poszły pięści

Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym. W ruch poszły pięści
tiktok/kaelynfaria

Sporty zimowe cieszą się równie dużą popularnością, co sporty letnie. Choć mogłoby się wydawać, że narciarstwo czy jazda na snowboardzie nie należą do dyscyplin sportów walki, tych dwoje turystów pokazało zgoła odmienny stan rzeczy na wyciągu krzesełkowym. Nagranie z ich bójki szybko podbiło sieć.

Do niecodziennego wydarzenia doszło na stoku narciarskim w Park City w stanie Utah. Dwóch mężczyzn z Florydy, którzy wsiedli razem na wyciąg krzesełkowy, postanowiło wyjaśnić między sobą konflikt kilkanaście metrów nad ziemią. Turystka, która jechała tuż za nimi, uwieczniła ich bójkę na nagraniu wideo.

Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym

Jazda na desce snowboardowej jest idealnym zajęciem, które pomoże Ci się odprężyć, a dodatkowo praktykowanie tego sportu wpływa korzystnie na zdrowie dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu. Jednak w przypadku tych dwóch turystów zdecydowanie trudno o możliwość zrelaksowania się na stoku. Sieć obiegło nagranie z amerykańskiego kurortu narciarskiego, na którym widać, jak przy pomocy siły starają się rozwiązać konflikt, który wyraźnie ich poróżnił. Najdziwniejsze w całej sprawie jest to, że robią to na wyciągu krzesełkowym 15 metrów nad ziemią.

Turystka, która zajmowała krzesło za nimi, nagrała całe zajście. Wyraźnie widać na nim, że w ruch poszły nawet pięści. Panowie nic nie robili sobie z tego, że towarzyszy im kobieta - swoją drogą musiała być przerażona zaistniałą sytuacją.

Na miejscu interweniowała nawet policja. Funkcjonariusze zebrali zeznania od 52 i 39-latka. Rzekomo wszystko zaczęło się od tego, że starszy z nich uderzył młodszego łokciem w twarz. W odpowiedzi otrzymał kilka ciosów pięściami. Nie wiadomo, czy uderzenie było celowym działaniem czy też nieszczęśliwym wypadkiem wskutek ścisku na ławce.

- 52-latek oprócz zaprzeczenia, że chciał walczyć z drugim mężczyzną, zaprzeczył również, by uderzył go łokciem w twarz. Ze względu na sprzeczne oświadczenia obu stron, o sprawie zostanie powiadomiona Prokuratura Okręgowa - zdradzili policjanci.

Snowboardziści pobili się na wyciągu krzesełkowym. W ruch poszły pięści

Nierozważne zachowanie turystów z Florydy

Oprócz tego, że mężczyźni narazili się na uszczerbek na zdrowiu, prócz samej bójki dodatkowe ryzyko stanowiła pokaźna wysokość nad ziemią. Każdy, kto chociaż raz jechał wyciągiem krzesełkowym, doskonale zdaje sobie sprawę, że zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z niego jest kluczowe w bezpiecznym przejeździe.

Nie ma się co dziwić, że tak liczna grupa internautów zdecydowała się odtworzyć nagranie. Na szczęście bójka między snowboardzistami zakończyła się jedynie złożeniem zeznań funkcjonariuszom policji. Żadnemu z nich nie stała się poważna krzywda, aczkolwiek trzeba przyznać, że walka rodem ze świata MMA na wyciągu krzesełkowym to faktycznie niebanalny pomysł.

@kaelynfaria Reposting cause they took it down #parkcity #skifail #ski #skilift ♬ original sound - Kaelyn

  1. Jak ominąć kolejkę na lotnisku? Prosty sposób, by zaoszczędzić czas

  2. Ryanair rozpoczął noworoczną promocję. Podróż w obie strony za mniej niż 200 zł

  3. Nowy zakaz na plażach Teneryfy. Ci, którzy nie podporządkują się regułom, muszą liczyć się z mandatem

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

źródło: webniusy.com

Tagi: Góry Świat