Turysci.pl
nagranie

fot. Youtube/ Storyful Rights Management

Chłopiec zwisał z wyciągu przez prawie dwie minuty. Nagranie z Kanady trafiło do sieci

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nagranie przedstawia chłopca, który przez prawie dwie minuty zwisał z wyciągu krzesełkowego. Chłopiec ześlizgnął się i w ostatniej chwili chwycił się drążka. Ostatecznie udało mu się wytrzymać do górnej stacji.

Nagranie wykonał narciarz jadący z tyłu. Zdarzenie miało miejsce na stoku narciarskim w Table Mountain Ski & Board Club w Kanadzie. Chłopiec trzymał się rękoma drążka aż do samego końca, czyli przez prawie dwie minuty.

Nagranie może być przestrogą dla innych

- Wyjeżdżaliśmy już na górę, a ja przesunąłem się i ześlizgnąłem - relacjonował 12-letni Liam. Chłopiec opowiedział, że owinął ramieniem poręcz zabezpieczającą i tak pokonał drogę na górę.

Całe zdarzenie zostało nagrane rzez narciarz, który jechał na następnych krzesełkach. Widać na nim, jak chłopiec zwisa kilka metrów nad ziemią przez dwie minuty. Film pojawił się na Youtubie.

Na filmie słychać, jak jadący za nim narciarze dopingują Liama, aby wytrzymał do końca. Zdarzenie skomentowała matka chłopca, do której w pierwszej chwili nie dotarły te traumatyczne zdarzenia.

Obostrzenia na Mazowszu

Od dzisiaj obostrzenia na Mazowszu i w woj. Lubuskim. Jakie obiekty turystyczne będą zamknięte?

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

- Kiedy film pojawił się w mediach społecznościowych, obejrzałam go kilka razy i załamałam na myśl, co by się stało, gdyby upadł - powiedziała.

Głos zabrał również dyrektor stoku Table Mountain Ski & Board Club, Lawrence Blouin. Wyraził on wielką ulgę, że chłopcu udało się wytrzymać do końca, ponieważ mogło zakończyć się tragedią.

- Nasz patrol narciarski prawdopodobnie będzie bardziej czujny i spróbuje zachęcać ludzi do używania pasów bezpieczeństwa. Natomiast kiedy wsiądą na wyciąg krzesełkowy i oddalą się od stacji załadunkowej, niewiele możemy zrobić... - zauważył i dodał, że prawdopodobnie będzie trzeba poprosić policję o kontrole, które wzmocnią bezpieczeństwo.

Autorem nagrania Aaron Arcand, który opowiedział, że najbardziej frustrujący był dla niego brak możliwości pomocy. Kiedy dotarli na górę, porozmawiał jeszcze z chłopcem i pogratulował mu siły oraz wytrzymałości.

- Nie mogliśmy nic zrobić. Postanowiłem jednak wspierać go słowami. Powtarzałem mu, żeby się nie puszczał i wytrzymał. To była ekstremalna sytuacja i wstrząsające emocje - podkreślił.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >