Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Słup dymu nad Doliną Chochołowską. Na szlaku tłumy turystów
Natalia Księżak
Natalia Księżak 06.04.2024 16:46

Słup dymu nad Doliną Chochołowską. Na szlaku tłumy turystów

pożar dolina chochołowska
fot. PSP ZAKOPANE

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w sobotę po południu przy wejściu do Doliny Chochołowskiej w Tatrach. Już z daleka turyści widzieli gęsty słup dymu unoszący się nad doliną. W płomieniach stanął jeden z samochodów na parkingu przy wejściu na szlak. Na miejsce natychmiast wezwano jednostki straży pożarnej.

Ze względu na piękną aurę, w Dolinie Chochołowskiej przebywały prawdziwe tłumy turystów.

Tłumy turystów w Dolinie Chochołowskiej

Turyści, którzy w sobotę, 6 kwietnia, wybrali się na podziwianie krokusów w Tatrach, byli bardzo zaniepokojeni. Już z dużej odległości nad doliną widoczny był słup gęstego dymu. 

Z uwagi na piękną wiosenną pogodę, parking samochodowy na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej pęka w szwach. To właśnie na nim doszło do niebezpiecznego wypadku.

Pożar samochodu na parkingu przy szlaku w Tatrach

Okazało się, że przyczyną gęstego dymu był wybuchu pożaru. Z nieznanych jeszcze przyczyn, w ogniu stanął jeden z samochodów osobowych, którym turyści przyjechali na szlak. Ogień, podsycany przez wiatr, szybko rozprzestrzenił się także na kolejne auto zaparkowane obok.  Pożar aut widoczny był z daleka. 

"Właściciele auta około godziny dziewiątej poszli do Doliny Chochołowskiej - poinformował dziennikarzy Tygodnika Podhalańskiego jeden ze świadków zdarzenia. Niestety, po powrocie turystów czekać będzie niemiła niespodzianka. 

Zobacz też: “Zdjęcie jest ważniejsze”. Pokazał, co wyprawiają turyści w Tatrach

Błyskawiczna reakcja strażaków z Zakopanego

Na miejsce błyskawicznie dotarli strażacy z OSP w Witowie, OSP Kościelisko, KP PSP Zakopane, a także Policja Zakopane i Straż Gminna. Obecnie służby zabezpieczyły teren. Trwa dogaszanie pogorzeliska. 

- W Witowie, u wylotu Doliny Chochołowskiej na jednym z parkingów wybuchł pożar samochodu osobowego. Brak osób poszkodowanych - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem

Do groźnego incydentu w Dolinie Chochołowskiej doszło również kilka dni temu. Nad ranem pożar w dolinie dostrzegła jedna z góralek pracujących w pobliżu…